Závod horských kol pod pěti kruhy opanovala Bressetová, Nash byla 14.

Bikerka Kateřina Nash si na olympijském okruhu v Hadleigh dojela pro 14. příčku. Na cílové pásce jediná česká zástupkyně ztratila na vítěznou Julie Bressetovou z Francie přesně pět a půl minuty. Stříbro z her v Londýně veze do Německa obhájkyně prvenství z Pekingu Sabine Spitzová. Na stupně vítězů je doprovodila Georgia Gouldová z USA.

Česká bikerka Kateřina  Nash dojela v olympijském závodě v cross country na 14. místě

Česká bikerka Kateřina Nash dojela v olympijském závodě v cross country na 14. místě | Zdroj: ČTK

České reprezentantce, třetí ženě celkového pořadí letošního Světového poháru, závod, ve kterém toužila po medaili, vůbec nesedl. Zpočátku se sice držela v popředí, ale po odjetí třetiny celkové porce 29 kilometrů začala čím dál více ztrácet a propadala se výsledkovou listinou.

Čtyřiatřicetiletá rodačka z Prachatic žijící v Kalifornii přesto vylepšila své umístění z Atlanty, kde při premiéře horských kol skončila devatenáctá, i české maximum. To dosud držela další bývalá lyžařka Kateřina Neumannová, která v roce 1996 skončila hned před ní osmnáctá.

Loňská vítězka Světového poháru Bressetová, která letos skončila v seriálu za Češkou o čtyři body čtvrtá, rozložila z třicetičlenného startovního pole síly nejlépe. Od začátku kontrolovala dění v čele a od poloviny závodu se zbytku pelotonu vzdalovala. Její náskok v cíli před druhou Spitzovou činil více než minutu.

Boj o stříbro vyšel lépe veteránce Spitzové. Čtyřicetiletá držitelka bronzu z olympiády 2004 a obhájkyně zlata z Pekingu zvládla nejlépe start a těsný náskok, který si v průběhu závodu vybojovala na Gouldovou, dokázala udržet až do cíle.