Závod juniorů i jezdců do 23 let ovládli na cyklokrosovém MS Nizozemci

První den cyklokrosového mistrovství světa v belgickém Koksijde ovládli Nizozemci. V juniorském závodě triumfoval Mathieu van der Poel, mezi jezdci do 23 let byl nejrychlejší jeho krajan Lars van der Haar. Češi tentokrát zůstali daleko za stupni vítězů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklokros je pot a dřina v nevybíravých podmínkách. | Foto: Tomáš Adamec

V závodě juniorů neměli čeští jezdci příliš velké ambice. A také se to potvrdilo, tempu nejlepších nestačili. Nejlepší byl v cíli čtyřiadvacátý Jan Března, Jan Vastl potom dojel na 27. místě a Karel Pokorný o další pozici za ním.

V kategorii do 23 let byli čeští cyklokrosaři vidět pouze v prvním okruhu. Technické problémy je totiž brzy vyřadily z bojů o nejvyšší příčky. Tomáš Paprstka skončil šestnáctý, Vojtěch Nipl těsně za ním na 17. místě, Jan Nesvadba obsadil 20. a Karel Hník 22. pozici. Radek Polnický závod nedojel.

Česká reprezentace tak zůstala v mládežnických kategoriích bez cenného kovu po třech letech.

„První den se těžko hodnotí, žádná medaile není. Ale asi jsme v těchto kategoriích nic neočekávali. Junioři nic lepšího v sezóně nepředvedli. Ale ‘třiadvacítka‘ se mi docela líbila,“ prohlásil šéftrenér české reprezentace Stanislav Bambula.

K závodu jezdců do 23 let potom dodal. „Dobře odstartovali. Pak ale měli Radek (Polnický) i Vojta (Nipl) hned v prvním kole problémy. Byli vepředu a okamžitě se odsunuly někam dozadu. Vojta se netrefil na trať a vlítnul do depa. A Radek se při naskakování zamotal v písku, to byly problémy technického rázu.“

Mistrovství světa v cyklokrosu v Koksijde (Belgie):

Jezdci do 23 let (20,65 km): 1. Van der Haar (Niz.) 49:20, 2. Bosmans (Bel.) -1, 3. Van der Heijden (Niz.) -4, 4. Jouffroy (Fr.) -5, 5. Sweeck (Bel.) -50, 6. Konwa (Pol.) -56, ...16. Paprstka -2:08, 17. Nipl -2:17, 20. Nesvadba -2:50, 22. Hník -3:21, R. Polnický (všichni ČR) nedojel.

Junioři (17,72 km): 1. Van der Poel (Niz.) 43:36, 2. Van Aert (Bel.) -8, 3. Jauregui (Fr.), 4. Hermans, 5. Soete všichni -21, 6. Van Tichelt (všichni Bel.) -48, ...24. Března -4:07, 27. Vastl -4:44, 28. Pokorný (všichni ČR) -4:45

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme