Závod olympijských nadějí odstartovala rychlobruslařka Sáblíková

Ve Žďáru nad Sázavou se v neděli jel závod rychlobruslařských olympijských nadějí. Na tamním oválu se dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková na in-line bruslích nakonec aktivně nepředstavila, ale ujala se roli startérky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Martina Sáblíková byla hostem Radiožurnálu | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Závod se konal asi sto metrů od domu, kde Martina Sáblíková vyrůstala. Česká reprezentantka si samotný ovál vyzkoušela už v průběhu týdne, ale protože počasí nebylo ideální, tak nakonec do závodu aktivně nenastoupila.

V případě Martiny to ale v žádném případě to neznamená, že by závod olympijských nadějí nepodpořila, protože přijala roli startérky, společně s rychlobruslařkou na krátké trati, Kateřinou Novotnou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martinu Sáblíkovou čeká v září MS v cyklistice

Na trať vyrazilo zhruba osmdesát adeptů, co se týče in-linů, z nichž by trenér Novák rád vybral do své skupiny další zájemce o rychlobruslení. Je zkrátka vidět, že příklad Martiny Sáblíkové a nakonec i Karolíny Erbanové táhne.

Ve druhé polovině září čeká Martinu Sáblíkovou v Nizozemsku mistrovství světa v silniční cyklistice. Zatím je jisté, že se tam představí časovce a uvidí se, jestli i v závodě s hromadným startem.

Václav Žmolík, Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme