Závod za trest, Vuelta na závěr sezony bolí

Cyklisté mají před sebou poslední třítýdenní závod sezóny. V Seville totiž začne Vuelta a Espaňa, tradičně nejpozdější ze závodů tzv. Veké trojky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

roman-kreuziger-tdf-09.jpg

roman-kreuziger-tdf-09.jpg | Foto: www. romankreuziger.com

Jako její nejstručnější charakteristika by posloužil překlad názvu. Ale s tím, že se jede Okolo Španělska, se nespokojíme.

Charakteristika Vuelty může být mnohem pestřejší. A hodně udělá úhel pohledu, z jakého na tento závod nahlédnete. Říká se třeba to, že polovina cyklistů jede Vueltu za trest.

Přehrát

00:00 / 00:00

Závod za trest, Vuelta na závěr sezony bolí

,,Pár závodníků to tak může brát. Spíše stylem, že když jsem se nedostal na Tour, tak jedu Vueltu,“ částečně souhlasí bývalý cyklista Tomáš Konečný, který ji také absolvoval.

No a pokud cyklista třeba nepromarodil půl sezóny, ale závodil naplno, má toho právě v jejím konci už tak akorát.

,,Je to koncem sezóny, závodník je unavenej a nechce se mu jet třítýdenní závod,“ ví Konečný.

Což ovšem neplatí o druhé skupině závodníků, možná druhé polovině, pro kterou je Vuelta ideální příprava na mistrovství světa.

,, Chodí do úniků, tím se dá závod z hlediska nasazení přirovnat k Tour. Od prvního do posledního kilometru se jede naplno,“ říká Tomáš Konečný.

Vuelta nebo MS

I proto počítá své etapové vítězství z Vuelty v roce 2001 jako jedno ze svých absolutně nejcennějších kariéry: ,,Ze sportovního hlediska to je určitě nejcennější.“

A letos to může být ještě náročnější. Poslední cíl Vuelty v Madridu a závod s hromadným startem na mistrovství světa totiž od sebe dělí více času než obvykle - přesně dva týdny.

Cyklisté, kteří by chtěli uspět na obou posledních vrcholech sezóny, tak nemusejí Vueltu vzdávat a ze Španělska předčasně odjíždět. Třeba Roman Kreuziger mistrovství světa letos odřekl, ale i když nejede na Vueltu s ambicemi na dobré umístění v celkovém pořadí, nemá malé cíle.

Kreuziger má šanci

Chtěl by se pokusit o vítězství v etapě a Tomáš Konečný věří, že se mu to může podařit.

,,Šanci má velkou, v etapách se bude snažit odjíždět a třeba se mu podaří i vyhrát,“ myslí si o šancích Romana Kreuzigera na Vueltě Tomáš Konečný.

Kdo se bude radovat z celkového prvenství se dozvíme 19. září.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme