Závod žen na MS v cyklokrosu vyhrála Vosová, Nash byla osmá

Favorizovaná Nizozemka Marianne Vosová vyhrála už popáté mistrovství světa v cyklokrosu. V belgickém Koksijde, které světový šampionát hostí, zvítězila s náskokem více než půl minuty na druhou Daphny van den Brandovou. Třetí skončila domácí závodnice Sanne Cantová. Kateřina Nash dojela na osmém místě.

Marianne Vosová z Nizozemska se stala popáté mistryní světa

Marianne Vosová z Nizozemska se stala popáté mistryní světa | Zdroj: Reuters

Vosová rozhodla o svém dalším triumfu prakticky hned v prvních kolech. Hned v tom úvodním se dostala do úniku, kde se zbavila svých pronásledovatelek, a po druhém kole měla na svoje sokyně náskok dvaadvaceti vteřin.

Kateřina Nash neodstartovala dobře, ale postupně se propracovala až do čtyřčlenné skupinky, která na vedoucí Vosovou ztrácela zhruba tři čtvrtě minuty. Česká cyklokrosařka se ale nedokázala dobře popasovat s náročnou písčitou tratí a ze hry o medaile vypadla.

00:00 / 00:00

Cyklokrosařka Kateřina Nash litovala, že jí na MS v Koksijde nezbylo více sil v závěru, kdy se rozhodovalo o medailích

Vítězství vosové bylo suverénní, v cíli byla s náskokem 37 vteřin. Za ní byl ale k vidění dramatický souboj o stříbro, které nakonec vydřela van der Brandová před Cantovou.

Nash se nakonec umístila jako osmá, další česká cyklokrosařka Pavla Havlíková skončila jedenáctá.

„Vydala jsem ze sebe úplně všechno, ale je to, jak to je. Zklamání to samozřejmě je, ale někdy to nejde tak, jak by člověk chtěl. Neměla jsem až tak špatný start, ale bylo to dost agresivní a malá chyba znamená ztrátu několika míst. Kdybych měla lepší nohy… boj o druhé a třetí místo tam byl, ale už jsem na to v konci neměla,“ zhodnotila svoje vystoupení v Koksijde Kateřina Nash.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Koksijde (Belgie):

Ženy (14,79 km): 1. Vosová 41:04, 2. Van den Brandová (obě Niz.) -37, 3. Cantová (Bel.) -38, 4. Van Paassenová (Niz.) -49, 5. Comptonová (USA) -53, 6. Harrisová (Brit.) -1:03, 7. De Boerová (Niz) -1:05, 8. Nash (ČR) -1:11, 9. Achermannová (Švýc.) -1:12, 10. Chainelová-Lefevreová (Fr.) -1:54, 11. Havlíková -2:43, ...22. Mikulášková (obě ČR) -5:04.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít