Závody v Troji měly úžasnou atmosféru, říkají nadšeně vodní slalomáři

Olympijské hry zapůsobily i na české fanoušky vodního slalomu. Na Světový pohár do pražské Troji jich dorazilo za tři dny celkem kolem deseti tisíc - víc jich v areálu nedaleko zoologické zahrady bylo jen před třemi lety při mistrovství světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vavřinec Hradilek během závodu SP v Praze | Zdroj: ČTK

„Bylo to úžasné, jsem z toho nadšená. Tady v Troji se mi vždycky jezdí nejlépe, protože je tady skvělá atmosféra. Mně se to tady líbilo snad ještě víc než na olympiádě. Tam byla sice obrovská tribuna se spoustou lidí, ale byla dál od kanálu než tady,“ rozplývá se úřadující mistryně světa Kateřina Kudějová.

A dvojnásobná olympijská vítězka a kajakářská legenda Štěpánka Hilgertová dodává:

Přehrát

00:00 / 00:00

Vodní slalomář Jiří Prskavec o SP: Věřím, že jsem si vítězství zasloužil a klukům bude zase přát jindy

„Člověk si každý rok říká, že už to nemůže být lepší, ale letos to zase lepší bylo. Určitě na to měly vliv olympijské hry, protože lidé sledovali vodní slalom, ve kterém naši skvěle závodili. Myslím, že právě to zafungovalo.“

Někteří z fanoušků navštěvují Troju pravidelně, některé přivábily právě olympijské hry a možnost vidět závodit Prskavce, Kudějovou, Gebase nebo Kašpara se Šindlerem na vlastní oči.

A netýkalo se to jen běžných příznivců, ale i několika olympioniků z jiných odvětví. K Vltavě dorazili třeba plavkyně Barbora Závadová, šermíř Jiří Beran nebo střelkyně Libuše Jahodová, která v Riu bydlela na pokoji s Kateřinou Kudějovou.

„Bylo to super, krásná atmosféra. Počasí vyšlo, takže krása. Před tím jsem byla na slalomu jenom v Riu. Tím, že jsem byla na olympiádě na pokoji s Kačkou, tak jsem to začala vnímat a líbí se mi to,“ hodnotila závody Jahodová.

Čeští vodní slalomáři udělali hodně pro to, aby se vrátilo co nejvíc jejich příznivců. Uspořádali pro ně i autogramiádu, na které se podepisovali třeba Jiří Prskavec nebo Kateřina Kudějová.

A taky je potěšili svými výkony a výsledky. Hlavně kajakáři, kteří uchvátili obsazením prvních čtyř míst, k tomu přibyly ještě další tři medaile.

Jan Suchan, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme