Zdraví jsem nechal v Německu, cítím se jako opotřebený veterán, říká házenkář Jícha

Házenkáři Barcelony vévodí základní skupině Ligy mistrů. V sestavě s Filipem Jíchou porazili německý Flensburg na domácí palubovce 26:23. Kapitán českého národního týmu se na výhře katalánského velkoklubu podílel jednou trefou. Nejvíc ho však těšilo, že je zdravotně v pořádku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Házenkář Filip Jícha | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Filip Jícha se zranil při listopadovém zápase národního týmu na Islandu. Verdikt lékařů zněl jasně - operace pravého kolena byla nutností. Na tři měsíce si musel od házené odpočinout. Na palubovku se vrátil v únoru.

„Cítím se jako pětatřicetiletý, sportem opotřebený veterán,“ popsal teď již s úsměvem na tváři své pocity nejlepší házenkář světa roku 2010 a vysvětlil, proč tomu tak je.

Přehrát

00:00 / 00:00

Házenkář Filip Jícha předává v Barceloně zkušenosti

„Moje noha je velmi použitá. Co týden mi tam něco píchají, nebo vytahují vodu z kolena. Zdraví jsem nechal kompletně v Německu, kde jsem odehrál sedm sezon bez zranění, ale ničeho nelituji.“

Podstatnou část své kariéry strávil v německém Kielu. Nabídka Barcelony se odmítnout nedala. O to těžší mívá nyní rána.

„Rána a dny se člověk musí nastavit na to, že už tady nemůže skákat a dělat věci, které dělal předtím. Je příjemné to zjištění, že jsem měl takovou kariéru, kdy jsem byl dlouho dobu jeden z nejlepších na světě. Mladším předávám svou energii, vědomosti a hlavně jsem tu pro ně, a to se na tom líbí.“

A líbí se to i fanouškům. Po vítězném zápase s Flensburgem se ještě dlouho po konci podepisoval a fotil se svými obdivovateli. Není divu, jeho tým vévodí základní skupině Ligy mistrů.

„Náš cíl je dostat se do Final Four v Kolíně. Minulý rok jsme byli první, potom jsme ukončili cestu před čtvrtfinále, takže pro nás je důležité postoupit do té fáze s nejlepší možnou výhodou,“ říká Filip Jícha.

Filip Jícha | Foto: Pavel Petr

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme