Zemřel slavný kubánský boxer Stevenson, trojnásobný olympijský vítěz

Ve věku 60 let zemřel slavný kubánský boxer Teofilo Stevenson, podle informací médií podlehl v pondělí infarktu. Stevenson byl trojnásobným olympijským vítězem a byl pokládán za jednoho z nejlepších amatérských boxerů všech dob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boxer Lukáš Konečný se stal mistrem světa | Foto: Filip Jandourek

Kubánská legenda vybojovala zlatou olympijskou medaili v těžké váze v Mnichově 1972, o čtyři roky později v Montrealu a v roce 1980 v Moskvě. Zdobila ho skvělá technika, jeho soupeři nedokázali vzdorovat zejména jeho drtivé pravačce, ale zároveň si ho stejně jako fanoušci vážili pro jeho gentlemanské vystupování.

Stevenson zůstal po celou kariéru amatérským boxerem, přestup do profesionálního odmítl, i když třeba za souboj s tehdejším mistrem světa Muhammadem Alim mu promotéři nabízeli pět milionů dolarů. Podmínkou ale bylo opuštění Kuby, a to Stevenson nechtěl.

Stal se teprve druhým boxerem v historii, který olympijské zlato vybojoval třikrát. Prvenství v tomto ohledu patří Lászlu Pappovi z Maďarska. Stevenson by pravděpodobně vyhrál zlatou olympijskou medaili vícekrát, jenomže Hry v Los Angeles v roce 1984 a v Soulu o čtyři roky později Kuba bojkotovala.

Poté, co ukončil aktivní kariéru, se Teofilo Stevenson stal trenérem a působil také na pozici viceprezidenta kubánské boxerské federace.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme