Zemřel Zbyněk Kusý, bývalý manažer hokejistů Pardubic či fotbalové Slavie

Ve věku nedožitých padesáti let zemřel Zbyněk Kusý. Sportovní manažer měl velkou zásluhu na rozvoji pardubického hokeje, působil také u reprezentace. V posledních letech se angažoval ve fotbalové Slavii, s jejím novým vedením se soudil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbyněk Kusý - generální manažer HC Eaton Pardubice | Foto: HC Eaton Pardubice

„Tato zpráva nás všechny velmi zasáhla. Zbyněk Kusý pro pardubický i celý český hokej vykonal spoustu práce,“ potvrdil smutnou zprávu na webu pardubických hokejistů manažer Dynama Pavel Rohlík na klubových stránkách.

Podle webu deníku Sport měl být Zbyněk Kusý nalezen ve svém bytě poté, co neodletěl s přáteli na golf do Dubaje. Příčinu jeho úmrtí vyšetřuje policie.

Funkci generálního manažera Pardubic vykonával v letech 1999–2012. Klub pod jeho vedením získal i tři mistrovské tituly a zrekonstruoval domácí arénu. Pracoval také jako manažer hokejové reprezentace a byl místopředsedou ČSLH.

Po odchodu z Pardubic se angažoval i ve fotbale a byl manažerem fotbalové Slavie, s vršovickým klubem se ale nerozešel v dobrém a vedl s ní spor o dlužné odměny.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme