Ženskou basketbalovou ligu zastihla řada nových změn

O půl šesté byl zahájen nový ročník Ženské basketbalové ligy. V něm bude titul obhajovat klub z Folimanky USK Praha. I ten se přitom bude muset vypořádat s několika novinkami, které hráčky i fanoušky nově čekají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Lubor Blažek na ME basketbalistek v Polsku | Foto: Pavel Petr

,,Podstatný rozdíl je, že čtvrtfinále hraje třetí až desátý tým. A poslední dva týmy budou hrát polínací sérii s prvním a druhým z druhé ligy, takže není od této sezóny přímý postup a přímý sestup," popisuje některé ze změn v Ženské basketbalové soutěži její sportovní ředitel Zdeněk Ringsmuth.

Tou nejviditelnější na první pohled je ale rozšíření soutěže z deseti na dvanáct týmů. I proto liga začíná o měsíc dříve než loni a končit bude na přelomu dubna a května. Rozšíření o dva kluby by přitom podle Ringsmutha mělo napomoci především k výkonnostnímu růstu mnoha mladých hráček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ženskou basketbalovou ligu zastihla řada nových změn

,,V současné době generace Horákové a Vítečkové, které dělaly úspěchy, končí. Doufáme, že se zapojí více mladých hráček. Na soupiskách jich je dost a v současnosti i reprezentace U20 měla problémy, takže by mladé hráčky dostat více příležitostí," tvrdí.

Původní závěr k rozšíření Ženské basketbalové ligy byl ale přitom úplně jiný- dostat ligový basketbal i do regionů, kde se předtím nenacházel. To se ale nakonec nepovedlo i proto, že Ostrava nakonec svoji kandidaturu stáhla, a tak nováčky budou karlínský DSK Basketball a pražský BLK VŠE, složený především z mladých hráček Sokola Nusle.

Zbyla tak alespoň chvályhodná vize o výchově mladých hráček. Jaká bude ale praxe zůstává tak trochu ve hvězdách, stačí se podívat na soupisky většiny týmů. ,,I nováčci se posilují zahraničními hráčkami, pouze Hradec Králové a Slovanka nemají někoho ze zahraničí. A ty doufám přinesou oživení, i když to člověk nikdy neví," alespoň doufá Ringsmuth.

Zahraniční oživení v kombinaci s českým mladí, lze tedy hledat na domácích palubovkách v tomto ligovém ročníku. Pokud tedy nezavítáte například na Folimanku. Zde zkušenosti Vítečkové s Burgrovou budou podporovat americké hvězdy typu Whalenové, Miltonové nebo nové španělské akvizice Montaňanové.

To už jsme v případě USK Praha ale u zcela jiného příběhu než ryze toho s označením Ženská basketbalová liga. Tým Lubora Blažka totiž myslí se svým kádrem píše než na boje se Strakonicemi či Slovankou na boje na poli Euroligy.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme