Zjistil si profil trati a prohlásil: Pojedu! König bude útočit na domácí časovkářský titul

Samotný seznam přihlášených závodníků ještě nemusí znamenat nic definitivního. Až startovní listina vše potvrdí a může přinést i překvapení, což platí i o té pro cyklistické mistrovství Česka v časovce. Moc se o tom dopředu nemluvilo, ale o dres šampiona bude bojovat i Leopold König z týmu Sky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leopold König

Leopold König | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Největší favorit je jasný, ještě loni Königův týmový spolujezdec a trojnásobný šampion v časovce Jan Bárta. Třetí v této disciplíně byl i v etapě Tour de France.

Ovšem Leopold König ho při vzájemných soubojích proháněl a jejich dnešní soupeření bude zajímavější také o to, že k němu pomohl i jejich bývalý mechanik Peter Doležal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Königův mentor Petr Bauer věří, že jeho bývalý svěřenec může na mistrovství zaskočit časovkářské specialisty

„Leo zvažoval, jestli se zúčastní. Ptal se mě na trať, jak bude vypadat, jestli to bude čistá placka pro Bártiče (Bártu – pozn. red.). Řekl jsem mu, že ne, tak přehodnotil svůj postoj a rozhodl se startovat,“ prozrazuje Peter Doležal.

Sám byl na technické poradě v triku stáje sponzora Königovy bývalé stáje, ale když při prezentaci zaznělo „Team Sky“, hrdě se přihlásil. A stejně rychlé a jasné prý bylo i uvažování Leopolda Königa nad účastí na mistrovství. „Myslím, že to byly dvě esemesky,“ upřesňuje Doležal.

Na rozdíl od vedení týmu Sky svému bývalému kouči a mentorovi Petru Bauerovi tentokrát Leopold König nevolal. „Ve Sky mají dohodu, že Leo spolupracuje se svým trenérem, který o všem rozhoduje,“ prozrazuje Bauer.

A jestliže Petr Bauer rád pomůže Königovi, kdykoliv se na něj 27letý jezdec obrátí, teď mu přeje úspěch. A věří v něj.

„Může myslet hodně vysoko. Když měl loni defekt, tak vedl o čtyři vteřiny,“ připomíná Petr Bauer loňský mistrovský závod. Ten dnešní začne pro největší favority už před půl dvanáctou.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme