Zlatá Denisa Barešová touží po titulech i na dalších MS v aerobiku

Český aerobik vládne světu. Na světovém šampionátu v Nizozemsku vyhráli Češi pět ze šesti kategorií a stali se nejúspěšnější výpravou mistrovství. Se zlatou medailí na krku se dnes vrátila do vlasti také Denisa Barešová, která opanovala prestižní soutěž žen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Denisa Barešová - nová mistryně světa ve sportovním aerobiku | Zdroj: ČTK

Třináct let od triumfu Olgy Šípkové se na nejvyšší stupínek mezi ženami znovu postavila česká závodnice. Dvaadvacetiletá Denisa Barešová po dvou titulech evropské šampiónky získala titul mistryně světa

„Rozhodně je to to nejcennější, co teď mám a jsem za to hrozně vděčná. Moc bych chtěla poděkovat svým rodičům, hlavně Vlaďce Barešové, což je vlastně moje maminka. Díky ní jsem tento titul získala,“ prohlásila Denisa Barešová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zlatá Denisa Barešová chce i další tituly z MS v aerobiku

Maminka Vlaďka stála nejen v pozadí jejího úspěchu v Nizozemsku, ale také Denise, která začínala původně jako nadějná atletka, ukázala kouzlo sportovního aerobiku

„Mamka měla klub, trénovala děti a říkala – pojď si zkusit aerobik, vyzkoušet si, jaké to je. Já jsem nechtěla, mě to prostě nelákalo. Ale zaujalo mě to, že holky trénovaly na vystoupení, měly na sobě to oblečení, měly nacvičenou sestavu, a já jsem přišla, viděla jsem to a věděla jsem, že jdou na vystoupení, že budou ukazovat něco, co se naučily, co umí. A mě to zaujalo ta exhibice, ten exhibicionismus. Během týdne jsem se tu sestavu naučila, říkám, já chci vystupovat s vámi, mně se to hrozně líbí, že budete vystupovat před lidmi, ukážete, co umíte. A tím jsem se vlastně dostala k aerobiku, tou touhou dokázat, co umím,“ uvedla ke svým začátkům Denisa Barešová.

Chci další tituly

Právě touha ukázat to nejlepší a vůle jít si za svým cílem přivedla Denisa až na vrchol, tedy k titulu mistryně světa. Podle svých slov ale končit rozhodně nehodlá. „Pro mě to momentálně je vrchol, ale vůbec to neznamená, že bych skončila. Když už jsem se takhle rozjela prvním titulem, tak bych chtěla pokračovat, obhájit další rok a další rok. Hattrick by byl hezký.“

Denisa Barešová je teď pasována médii za nástupkyni Olgy Šípkové. Kdo by ale čekal, že právě ona bude Denisiným sportovním vzorem, mýlil by se.

„Já se přiznám, že pro mě je vzor z úplně jiného sportu - je to tenista Roger Federer. On je jedinečný. Když by jste měl místnost a neznal jste ho, bude tam sedět třeba deset lidí, a ti lidé se budou bavit a budou hluční, a bude tam sedět on a bude se tiše dívat, tak vás zaujme on jako osobnost, to co z něj vyzařuje, jaký on je,“ pospala Denisa Barešová.

Věřte, že pokud bude v místnosti deset slečen, a mezi nimi bude sedět Denisa Barešová, zaujme vás právě ona. Zelené oči, zářivý úsměv, dlouhé lokny světlých vlasů a dokonalá postava jí dělají nepřehlédnutelnou.

Když pak vystoupí na podium je nezapomenutelná. Dá se tak předpokládat, že její sen o třech titulech přetaví v realitu a ještě přidá něco navrch.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme