Zlatý hattrick v Troji! Závod SP ovládli Ježek, Hošková i Prskavec

Čeští reprezentanti vyhráli první tři finálové závody podniku SP v pražské Troji. Stanislav Ježek ve 38 letech vyhrál o půl sekundy, zazářila i Kateřina Hošková. Jiří Prskavec zvítězil mezi kajakáři po diskvalifikaci původně vítězného Brita Clarka, třetí skončil Ondřej Tunka.

Stanislav Ježek vyhrál na domácím kanálu semifinálový závod

Stanislav Ježek vyhrál na domácím kanálu semifinálový závod | Zdroj: ČTK

Stanislav Ježek se podílí i na organizaci pražských závodů a v na trati v Troji zná každý detail. Svou znalost využil i ve finálové jízdě, kdy díky bechybné jízdě porazil o půl sekundy Slovince Savšeka. Tomáš Rak skončil při své první finálové účasti v Světovém poháru desátý.

Vítězství v dopoledním semifinále uhájila i Kateřina Hošková. Ve finále konečně dokázala zajet čistou jízdu bez jediného dotyku branky a o 92 setin sekundy porazila australskou favoritku Jessicu Foxovou.

Druhé české finálové zástupkyni Monice Jančové se rozhodující jízda nepovedla. Na jedné z protivodných branek se převrhla a skončila devátá.

O vítězství Jiřího Prskavce v závodě kajakářů se rozhodlo až po závodě. Původní vítěz, Brit Joseph Clarke, po své jízdě neprošel testem váhy lodě a byl diskvalifikován. Na nejvyšší stupínek se tak posunul 22letý rodák z Mělníka.

Čtvrté umístění na stupních vítězů ze tří závodů získal Ondřej Tunka, který ve svém prvním finále ve Světovém poháru skončil třetí. Vavřinci Hradilkovi se jízda nepovedla a se šesti trestnými sekundami skončil pátý.

Kateřina Hošková do semifinále postoupila i přes eskymácký obrat na trati | Foto: Vojtěch Man

Závod SP ve vodním slalomu v Praze-Troji:
Muži:
K1: 1. Prskavec (ČR) 88,74 (2 trest. sekundy), 2. Neveu (Fr.) -0,55 (2), 3. Tunka -1,92 (4), ...5. Hradilek -5,01 (6), v semifinále 12. Hilgert (všichni ČR).
C1: 1. Ježek (ČR) 90,68 (0), 2. Savšek (Slovin.) -0,57 (0), 3. Florence (Brit.) -1,65 (0), ...10. Rak -7,98 (2), v semifinále 18. Mašek, 22. Jáně (všichni ČR).
Ženy:
C1: 1. Hošková (ČR) 112,43 (0), 2. Foxová (Austr.) -0,92 (0), 3. Satilaová (Braz.) -4,39 (2), ...9. Jančová -22,82 (8), v semifinále 13. Fišerová (obě ČR).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít