Znakařka Baumrtová vyhrála 50 metrů ME v krátkém bazénu

Plavkyně Simona Baumrtová získala třetí medaili na mistrovství Evropy v krátkém bazénu, tentokrát zlatou. V dánském Herningu vyhrála časem 26,26 sekundy na trati 50 metrů znak. Už včera přitom Baumrtová získala stříbro na dvojnásobné trati a bronz ze štafety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová se zlatou medailí na krku | Foto: Vlastimír Perna

Chomutovská znakařka získala svou jedenáctou medaili na velké světové seniorské akci, ale teprve první zlatou. V krátkém dánském bazénu byla už na obrátce mezi nejlepšími a ve finiši dohmátla o pět setin sekundy dříve, než stříbrná Polka Aleksandra Urbanczyková.

„Jó, jsem mistryně Evropy,“ vydechla Simona Baumrtová po svém těsném triumfu. „Je to hustý. Ve třech letech jsem přeplavala leda bazén na šířku, tak možná od té doby jsem sprinterka,“ vtipkovala.

Přehrát

00:00 / 00:00

S čerstvou mistryní Evropy mluvil Michal Jurman

„Je to paráda. Viděla jsem, že Urbanczyková je na obrátce ještě přede mnou. Pak už jsem to nevnímala, snažila jsem se to mlátit hlava nehlava a naštěstí to vyšlo,“ radovala se Baumrtová, která do finále postupovala nejrychlejším časem.

„Věděla jsem, že jsme tři hlavní adeptky na medaili. Čekala jsem od Nielsenové, že poplave trochu rychleji, ale myslela jsem, že já, Urbanczyková a Nielsenová si to rozdáme o medaile.“ Dánka nakonec musí být zklamaná, protože na bronzovou medaili jí nakonec chyběla jedna setina sekundy.

„Neplavalo se mi to tak dobře, jako včera finále štafety, ale o tři desetiny český rekord a první místo, takže super.“ Baumrtová včera po stříbru na stometrové trati prohlásila, že to byl životní závod, teď to musí přehodnotit: „To sice ano, ale zase si více vážím toho času ze stovky.“

Ze tří startů získala Baumrtová tři medaile, teď má ještě dvě další distance před sebou. „Uvidíme, jaká bude dvoustovka. Docela se na ní těším, padesátek mám už plné zuby. Ještě se domluvím s reprezentačním trenérem, jestli poplavu rozplavbu štafet.“

Martin Charvát, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme