Žokej Váňa se letos poprvé objevil v sedle Tiumena v Pardubicích, ne naposled

Legendární žokej Josef Váňa dnes po více než osmi měsících absolvoval ostrý dostih. Na pardubickém závodišti se posadil do sedla trojnásobného vítěze Velké pardubické Tiumena a společně s ním se kvalifikoval do říjnového vrcholu tuzemské překážkové sezony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvalifikace na 123. Velkou pardubickou. Zleva kůň Tiumen s žokejem Josefem Váňou, kůň Lingarry s žokejem Josefem Sovkou, kůň Ronino s žokejem Jiřím Kouskem a kůň Tomis s žokejem Ondřejem Velkem | Zdroj: ČTK

„Krásně jsem se svezl. Sice jsem skončil druhý, ale i tak od Tlumena dobrý výkon,“ říkal po dostihu šedesátiletý Josef Váňa. S tradičním parťákem skončili ve druhé kvalifikaci na Velkou pardubickou druzí, ale v závěru už se za vítězným Trezorem nehnali.

„To by ani nešlo. Na téhle distanci ho Tlumen nemůže porazit, protože asi nemá tolik třídy. Až to bude o kilometr delší a možná trochu hlubší dráha,“ vysvětloval Josef Váňa, který s Tiumenem opět míří na Velkou pardubickou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Váňa starší se kvalifikoval s Tiumenem další na Velkou pardubickou steeplechase

Hlavní dostih dne ovládl už zmiňovaný Trezor. Roli specialisty na velmi tvrdý podklad ale jeho trenérka Hana Kabelková odmítá.

„Vyhovuje mu jak tvrdá, tak měkká. Je to poctivý kůň. Tím, že není bolaví, má proti koním, kteří jsou nějakým způsobem opotřebovaní, velkou výhodu. Ale to je tak všechno.“

Skvělý den zažil žokej Jan Faltejsek, který jinak působí ve Francii. Seděl totiž v sedle Trezora, ale i vítězky poslední Velké pardubické. Klisna Orpheé des Blins ale kvalifikaci absolvovat nemusí, a tak realizační tým zvolil menší dostih. V něm drtivým finišem vyhrála.

Faltejsek chce Orpheé

„Super skáče, je supr připravená. Člověk si může v průběhu dostihu dovolit spoustu věcí, ona všechno vyřeší. Dostala tam, kde já jsem chtěl být. A pak už zařadila domů,“ říkal po dostihu žokej Orpheé Jan Faltejsek, který seděl v jejím sedle i při triumfu ve Velké pardubické.

Letos se tato dvojice pravděpodobně objeví v Synthesia parku znovu. „Já se předběžně domlouval s panem Trávníčkem. Ale víte, jaký dostihy jsou. Je to ještě daleko,“ dodává poslední vítěz nejslavnějšího středoevropského dostihu.

Jakub Kanta, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme