Zraněného Schumachera znovu operovali, jeho stav se mírně zlepšil

Zdravotní stav sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera se po další operaci mírně zlepšuje. Závodník si v neděli vážně poranil hlavu po nárazu na sjezdovce v alpském středisku, lékaři nemocnice v Grenoblu ho stále udržují v umělém spánku. Jeho stav je sice stabilizovaný, ale nadále kritický.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novináři čekají před nemocnicí v Grenoblu na informace o vývoji zdravotního stavu Michaela Schumachera | Zdroj: Reuters

Lékaři v noci udělali nový rentgen mozku pacienta a poté nabídli Schumacherově rodině další operaci zaměřenou na zmenšení hematomu. Samotný zákrok trval dvě hodiny.

„Operovali jsme ho během noci a následný rentgenový snímek ukázal drobné zlepšení,“ komentovala Schumacherův aktuální zdravotní stav ředitelka nemocnice Jacqueline Hubertová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace o zdravotním stavu Michaela Schmumachera zjišťoval redaktor Pavel Novák

„Operovali jsme ho během noci a následný rentgenový snímek ukázal drobné zlepšení,“ komentovala Schumacherův aktuální zdravotní stav ředitelka nemocnice Jacqueline Hubertová.

Lékaři zatím vylučují převoz Michaela Schumachera do jiného zařízení. Nechtějí také zatím odhadovat, kdy by se mohl z kómatu vzbudit. Jeho zdravotní stav sledují hodinu po hodině. Jisté ale podle nich je, že je lepší, než byl včera.

„Kontrolní snímky ukázaly, že na mozku jsou ještě další krevní výrony. Pro tuto chvíli nezbývá, než je pravidelně sledovat a dohlížet na životní funkce pacienta,“ upozornil hlavní neurochirurg nemocnice Emmanuel Gay.

Schumacher se vážně zranil v neděli ráno při lyžování v Méribelu. Při nehodě mimo sjezdovku se uhodil hlavou do kamene a život mu zachránila přilba. První operaci mozku se podrobil hned v neděli po transportu do nemocnice v Grenoblu a lékaři jeho stav označili za kritický.

Michael Schumacher | Foto: Michal Jindra

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme