Zranění Burgrové není vážné, na Japonsko bude připravena i Kulichová

Základní skupina světového šampionátu basketbalistek nedává hráčkám příliš volna na vydechnutí. Necelých čtyřiadvacet hodin po vítězství nad Brazílií už české hráčky nastoupí v turecké Ankaře ke druhému utkání proti Japonsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilona Burgrová si v utkání s Brazílií podvrknula kotník, do hry se ale vrátila | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Po prvním utkání na světovém šampionátu se probíral především aktuální zdravotní stav týmu. Konkrétně dvou tradičních opor Petry Kulichové a Ilony Burgrové, obě si totiž poranily kotník. Zatímco Kulichová se zranila ještě v přípravě, Burgrovou trable postihly v duelu s Brazílií.

Obě pivotky se ale do nedělního dopoledního tréninku zapojily a v případě Burgrové se ukázalo, že jde pouze o lehké podvrtnutí v kloubu bez většího poškození.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lékař basketbalové reprezentace Vojtěch Havlas se vyjádřil ke zdravotnímu stavu Ilony Burgrové a Petry KUlichové

„Myslím, že bude schopná se zapojit do další hry,“ prozradil lékař českého týmu Vojtěch Havlas, podle kterého se dobře zotavuje i Kulichová. „Už v sobotu byla připravená na to, že by případně na chvíli do zápasu naskočila. Pokud bude dnes potřeba, do zápasu naskočí,“ dodal.

Japonky byly pro českou reprezentaci nejčastějším soupeřem v přípravě. Už před losem základních skupin mistrovství světa bylo domluveno pět přípravných zápasů v Japonsku a také turnaj v Ankaře.

Program se neměnil a podle trenérů šlo o užitečnou konfrontaci. Českému výběru přinesly vzájemné zápasy dvě výhry, poslední v Ankaře poměrem 67:51. Asistent trenéra Ivan Beneš by si přál, aby jeho svěřenkyně na tento duel navázaly.

Trenér basketbalistek Blažek prožíval nejhorší chvíle při zranění Burgrové

Číst článek

„Doufám, že to tak bude i v rozhodujícím zápase, který samozřejmě může být jiný. Věříme ale, že jsme nad Japonskem získali psychickou převahu,“ doufá asistent hlavního kouče Lubora Blažka.

Zápas českého výběru proti Japonsku začíná v 15:15. Přímý přenos celého utkání můžete poslouchat prostřednictvím internetového streamu Český rozhlas Sport na webu zpravy.rozhlas.cz, nebo v mobilních aplikacích.

Petra Kulichová při individuálním tréninku | Foto: Pavel Petr

Pavel Petr, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme