Zraněný cyklista Ježek se chystá na návrat do České republiky

Zraněný cyklista Jiří Ježek se v americkém Greenville připravuje k návratu do České republiky. Úspěšný paralympionik musel podstoupit po kolizi na mistrovství světa několik těžkých operací. Jeho zdravotní stav se ale zlepšuje a po úterním propuštění z nemocnice lékaři odsouhlasili i jeho přesun domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Handicapovaný cyklista Jiří Ježek | Foto: archiv Jiřího Ježka

Devětatřicetiletý reprezentant zatím nezná datum svého přesunu do České republiky, jak ale potvrdil Českému rozhlasu, rád by, aby to bylo co nejdřív.

„Pokud půjde všechno hladce a podaří se mi najít nějaké letecké spojení, které bude nejméně náročné na přestupy, tak by k přesunu mělo dojít v nejbližších dnech,“ vzkázal Ježek, který se chce po návratu především plně uzdravit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklista Jiří Ježek věří, že by k přesnu mohlo dojít v nejbližších dnech

„Věřím, že lékaři v České republice, kteří na mě už čekají, se o mě postarají tak, abych měl podzim a zimu na zotavení. Koncem zimy třeba budu moct přemýšlet, jestli mi fyzická kondice a stav dovolí vrátit se k závodům,“ dodal Ježek.

Šestinásobný mistr světa utrpěl při hromadném pádu na šampionátu v americké Jižní Karolíně vážná zranění, včetně poškození plic, prsního svalu a zlomenin pažní kosti.

Cyklista Jiří Ježek se vzkazem díků za podporu | Foto: Facebook Jiřího Ježka

Lenka Kabrhelová, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme