‚Klub nesportovního chování‘ má nového člena, tenistu Nalbandiana

Krvavou podívanou nabídlo finále mužského tenisového turnaje v londýnském Queen's Clubu. Tím, kdo ztrácel životadárnou tekutinu, přitom nebyl ani jeden z finalistů, nýbrž čárový rozhodčí. Jeho krvácení finále rozhodlo, ale zranění si sudí nepřivodil sám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Nalbandian of Argentina (L) talks to ATP supervisor Tom Barnes after he injured a line judge when he kicked a hoarding during his men's singles final match against Marin Cilic of Croatia at the Queen's Club tennis tournament in London June 17, 2012 | Zdroj: Reuters

Argentinec Nalbandian vedl ve finále prestižní přípravy na Wimbledon 1:0 na sety nad Chorvatem Čiličem a ve druhém setu právě prohrál své podání. Ve vzteku nakopnul a rozlomil reklamní panel. Bohužel ten, který tvoří jakousi ohrádku kolem čárového rozhodčího. Starší muž na židličce začal okamžitě krvácet z holeně.

„Lajnový sudí je docela vážně zraněný. Pravidla jsou pravidla a organizace ATP nás vyzvala k ukončení finále a diskvalifikaci Davida Nalbandiana," popsal situaci sklíčený ředitel turnaje Chris Kermode.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hloupý zkrat stál argentinského tenistu Davida Nalbandiana možné vítězství v Queen´s Clubu i body v žebříčku ATP

Naštvaní byli vlastně všichni. Diváci, kteří si koupili drahý lístek a pak viděli finále - nefinále, Marin Čilič, který nejásal nad takovým vítězstvím, a pochopitelně sám ‚pachatel‘ incidentu, podle něhož to byl až moc přísný trest.

„Velmi se omlouvám za to, co jsem udělal, ale někdy je člověk prostě frustrovaný a nedokáže to kontrolovat. Udělal jsem chybu, ale ATP která nás nutí hrát spousty turnajů, dělá taky chyby, a nic se neděje," zaryl si do hráčské asociace argentinský tenista.

Diskvalifikací na kurtu pro něj problémy nekončí. Přijde o prémii 56.800 dolarů a o body, které v jinak úspěšném týdnu do světového žebříčku získal. Navíc mu ještě hrozí pokuta.

Jiří Hošek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme