'Můžu dát rozhodčí do držky?' vztekala se česká tenistka. Po překladu ji diskvalifikovali

Velmi nešťastně skončil pro českou tenistku Terezu Martincovou zápas kvalifikace turnaje WTA v Petrohradě. V závěru druhé sady byla diskvalifikována za urážku umpirové rozhodčí. Ta jí sice nerozuměla, situaci ale přeložila česká asistentka na postranní čáře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tereza Martincová | Foto: Vojtěch Man

„Zápas mi byl skrečován kvůli výroku na rozhodčí na umpiru, které jsem v češtině řekla, že už jí dám do držky, za to co předvádí. Celý zápas opravovala lajnové rozhodčí proti mě,“ vysvětlila Tereza Martincová svou prohru serveru tenisportal.cz

Za stavu 1:0 na sety a 5:5 ve druhé sadě tak ztratila zápas druhého kola kvalifikace v Petrohradu proti Belgičance Elise Mertensové. První dějství vyhrála 6:4, ve druhém ale ztratila vedení 4:1, prý i kvůli velmi častým opravám hlavní rozhodčí.

Epický zápas, rozplývá se Štěpánek nad finále. Souboje Federer - Nadal jsou reklamou na tenis

Číst článek

„Pokud jsem zabila dobrý míč a lajnovej řekl, že to byl dobrý míč, ona ho opravila na aut. A naopak když lajnovej zahlásil aut soupeřky, ona ho opravila na dobrý míč. Vše vždy proti mně. Ve druhém setu se to stalo asi třikrát,“ říká tenistka a přiznává, že reagovala vulgárně. Napomenutí ale v tu chvíli nedostala.

Další sporný okamžik přišel za stavu 5:5 a 30:30 ve třetím setu. „Vedle umpiru byl jasný aut a lajnový ho zahlásil, ale ona ho zase opravila. Tak jsem se podívala na Mišu Krajickovou, která mě tam celou dobu podporovala a nechápala. Řekla jsem jí, jestli té rozhodčí můžu dát do držky, že už to fakt není možný," přiznala Martincová.

Hlavní rozhodčí sice nerozuměla, ale jednou z lajnových byla další Češka Nikola Švárová. Ta umpirové názory české hráčky přeložila a následovala okamžitá diskvalifikace a konec.

„Celá situace mě moc mrzí. Snažila jsem se to ubojovat a ani si nepamatuju, co jsem přesně řekla. Říkaly mi to pak až holky. Každopádně je to moje chyba a pro mě velké ponaučení pro příště. Moc toho lituju, ale diskvalifikaci bez upozornění jsem nečekala," dodala 164. hráčka světa Martincová.

VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme