Navrátilová má za sebou trenérskou premiéru na grandslamu. Zatím to funguje, chválí Radwaňská

Tenisových zápasů odehrála legendární Martina Navrátilová v životě spoustu a drtivou většinu z nich také vyhrála. Dnes ale doopravdy začala svou kariéru trenérky, vůbec poprvé vedla svou první svěřenkyni na grandslamovém turnaji. A byla to úspěšná premiéra. Polka Agnieszka Radwaňská porazila Japonku Narovou ve dvou setech, 6:3, 6:0.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Navrátilová požádala na centrálním dvorci v průběhu US Open o ruku svoji přítelkyni | Zdroj: Reuters

Z kurtu číslo 2, na kterém během zápasu Polky Agnieszky Radwaňské seděla, je to do šaten nějakých pár stovek metrů, takže měla Martina Navrátilová cestou i dost času utřídit si myšlenky z prvního velkého duelu.

Mluvit, o nich ale zatím nechtěla. Nerada by něco pokazila hned na začátku své vysněné práce, takže chce zůstat v pozadí a žádosti o rozhovor na téma trénování prý zatím odmítá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Byla jsem nervózní, přiznala po trenérské premiéře na grandslamu Martina Navrátilová

Ale nervózní byla, a to pořádně, mnohem víc, než kdyby seděla u televizní obrazovky. „Byla jsem nervózní, ale dobře to dopadlo,“ přiznala Radiožurnálu.

Také Radwaňská o spolupráci s Martinou Navrátilovou příliš konkrétně nemluví. Mohla by si tím i ublížit, kdyby něco důležitého soupeřkám vyzradila. Ale o tom, proč slavnou tenistku do svého fungujícího týmu přizvala, jasno má.

„Martina je osobnost, která vyhrála spoustu turnajů, spoustu grandslamů, věřím, že její zkušenost mi pomůže, protože už jsem byla párkrát blízko. Pro to jsem ji oslovila. Pracovali jsme spolu jen pár týdnů, ale zatím to funguje dobře,“ říká.

Berdych je na tenisovém grandslamu poprvé s novým týmem. Jde to v pohodě, říká

Číst článek

Radwaňská je tak trochu podobný případ jako Brit Andy Murray na mužském okruhu ATP. Také on byl před časem párkrát poměrně blízko grandslamovému titulu, ale rozhodující zápasy dlouho vyhrát neuměl. Vysněné vavříny se mu podařilo získat až s příchodem Ivana Lendla.

„Je pár věcí, na které už jsme se na kurtu zaměřili, tak uvidíme, nakolik mi to pomůže. Zatím se zdá, že to je na dobré cestě, dost spolu mluvíme i mimo kurt o spoustě věcí. Věříme, že přijde den, kdy to dokážu,“ poodhaluje rodačka z Krakova.

Agnieszka Radwaňská, svěřenkyně Martiny Navrátilové | Foto: ČTK

S Martinou Navrátilovou začala spolupracovat na přelomu roku, na turnaji pak spolu byly poprvé před pár dny v Sydney. Teď je to premiérový grandslam a tedy jedna z akcí, kvůli které trenérku se slavnou hráčskou minulostí členka současné absolutní špičky jako první oslovila.

Pětadvacetiletá Polka taky přiznává, že se teď do Melbourne kvůli tomu hodně těšila.

„Myslím, že ano. Zvlášť když mám tak silný tým. Já jsem spokojená s týmem, který teď rozšířila Martina. Ale jinak já se těším na každý zápas a připravuji se na každý stejně. To je samozřejmé,“ doplňuje Radwaňská a sní dál o grandslamovém titulu.

Dobře ale ví, že dá dost práce se k zápasům, ve kterých už spolu hrají jen ty nejlepší na turnaji, dopracovat.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme