Nejstarší český tenisový klub slaví kulaté výročí založení - 1. ČLTK je 120 let

Český lawn-tenisový klub známý spíše pod zkratkou 1. ČLTK je nejstarším tenisovým klubem v Česku. A to znamená, že mu je už 120 let. Za tu dobu už měl několik sídel, ale velkou většinu let strávil na největším pražském ostrově Štvanici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladislav Šavrda před plakátem na oslavu 120 let klubu | Foto: Jaroslav Plašil

Tenisový areál a hned vedle něj rušná železniční trať - právě podle toho si dlouhou dobu i světoví tenisté pamatovali Štvanici.

„Když se na staré Štvanici hrával Davis Cup, tak byla vždycky největší kuriozita, když parní vlak zastavil a vypustil neskutečný oblak. Centr kurt to zahalilo do kouře a muselo se přerušit utkání. Rod Laver tehdy jednou pronesl, že na nádraží ještě nehrál.

Přehrát

00:00 / 00:00

1. ČLTK slaví výročí založení 120 let

Teď už ale vzpomínka někdejšího kapitána daviscupového týmu a současného manažera klubu Vladislava Šavrdy tolik neplatí. Po rekonstrukci v roce 1983 spojené s výstavbou metra C se centrální kurt trochu odhlučnil. A těch důležitých momentů přibylo jen několik.

„Nejsilnější je asi návrat Martiny Navrátilové na novou Štvanici. Z té staré bych asi řekl zápas s Austrálií o finále Davis Cupu. Kodeš, Hřebec proti Roachovi s Alexandrem. Obzvlášť zápas Jirky Hřebce byla tehdy strašně emotivní záležitost.“

Na další historické momenty si Vladislav Šavrda zřejmě vzpomene už odpoledne, kdy začnou oslavy 120 let ČLTK. A v neděli bude doufat, že strůjce dalších historických okamžiků přijde na Den otevřených dveří.

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme