Allertová v Indian Wells vyřadila světovou dvojku, postupují i Berdych a Plíšková

Tenistka Denisa Allertová se ve druhém kole turnaje v Indian Wells postarala o senzaci, když vyřadila druhou hráčku světa a vítězku Australian Open Angelique Kerberovou. Svůj zápas vyhráli také Karolína Plíšková a Tomáš Berdych.

Soustředěným výkonem a 37 vítěznými míči porazila Denisa Allertová Angelique Kerberovou | Zdroj: ČTK

„Je to fantastický pocit,“ vyznala se Denisa Allertová po hodině a půl boje na kurtu. „Snažila jsem se soustředit na každý míč, dobře se pohybovat a hrát to nejlepší, na co mám,“ řekla 23letá rodačka z Prahy. Angelique Kerberovou porazila dvakrát 7:5.

V úvodu zápasu přitom nic nenasvědčovalo, že by měla podruhé v kariéře porazit druhou hráčku žebříčku. Proti Kerberové rychle přišla o servis, ale stejně rychle si ho vzala zpět. Druhý úspěšný brejkbol si nechala na dvanáctou hru a získala jím první set.

Ve druhé sadě prohrávala 64. hráčka světa už 3:5, pak ale získala čtyři hry v řadě a ovládla zápas. Ve třetím kole narazí na Britku Kontaovou.

Do třetího kola postoupila také Karolína Plíšková, která měla mnohem méně práce s domácí Shelby Rogersovou. Držitelku divoké karty porazila po hodině hry 6:2 a 6:4.

Po lehkém zranění z Davis Cupu se úspěšně vrátil na kurt Tomáš Berdych. Zápas s Juanem Martínem del Potrem trval hodinu a 45 minut, na jeho konci se český reprezentant radoval z výhry 7:6 a 6:2.

První sada byla vyrovnaná, Argentinec měl více brejkových příležitostí, ale žádnou nevyužil. V tie-breaku se pak dopustil několika chyb, kterými ztratil první set. Pak už mu došly síly a ve druhém setu Tomáš Berdych navrátilce na okruh připravil o dvě podání. Ve třetím kole ho čeká Chorvat Ćorić.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít