Allertová vyřadila v 1. kole US Open Suarezovou-Navarovou, Plíšková, Siniaková i Štěpánek skončili

O první překvapení na grandslamovém US Open se postarala česká tenistka Karolína Plíšková. Nasazná osmička vypadla s domácí kvalifikantkou Tatišviliovou. Druhé překvapení potěšilo české fanoušky mnohem víc, protože Denisa Allertová vyřadila ve dvou setech nasazenou desítku Suarézovou-Navarovou ze Španělska. První kolo bylo konečnou i pro Kateřinu Siniakovou i Radka Štěpánka.

Karolína Plíšková prohrála v 1. kole US Open s domácí Tatišviliovou.

Karolína Plíšková prohrála v 1. kole US Open s domácí Tatišviliovou. | Zdroj: ČTK

Denisa Allertová zaskočila Suarezovou Navarovou vynikajícím vstupem do zápasu, když v prvním setu jasně dominovala a soupeřku smetla z kurtu 6:1!

Druhý set byl vyrovnanější a o vítězce se rozhodovalo až v tiebreaku. V něm byla celou dobu Allertová ve vedení a nakonec dotáhla zkrácenou hru do vítězného konce. Suarezová Navarová ukončila zápas dvojchybou.

Plíškové se utkání vůbec nevydařilo a od úvodního gamu bylo vidět, že není ve své kůži. Naopak domácí Tatišviliová hrála agresivně a dokázala využít slabšího dne české tenistky.

Od stavu 3:2 v prvním setu vyhrála 8 gamů v řadě. Ve druhém setu se tak Plíšková dočkala vítězného gamu až za stavu 0:5. Zápas ukončila americká hráčka při svém podání čistou hrou.

Štěpánkovi se vůbec nevydařil první set, ve kterém neuhrál ani jeden game a dostal nepopulárního 'kanára'. Ve druhém setu naopak ani jednou neprohrál servis a dvakrát vyhrál podání soupeře. Sadu nakonec získal poměrem 6:2.

Třetí set byl nejvyrovnanější. Oba tenisté si drželi podání až do desátého gamu, ve kterém si Ilhan vypracoval dva brejkboly a hned ten první proměnil. Zároveň tak vyhrál celý set 6:4.

Ve čtvrté sadě se odehrálo pouze pět her, za stavu 2:3 český tenista z utkání odstoupil.

Siniaková v prvním setu s favorizovanou Polkou rychle prohrávala 1:4, když ve čtvrtém gamu ztratila servis. Naopak Radwaňská byla na podání suverénní a sadu dotáhla k vítězství 6:2.

Do druhého setu vstoupila česká hráčka velice dobře, když prorazila podání soupeřky, ale v následujícím gamu nedokázala brejk potvrdit.

Radwaňská vyrovnala na 1:1 a až do osmé hry si ani jedna tenistka nedokázala vypracovat brejkbol.

Osmá hra ale byla pro osud druhé sady rozhodující. Siniaková při svém podání prohrávala 0:40 a Polka měla k dispozici tři brejkboly. Ten první ještě neproměnila, ale druhý ano a vzápětí čistou hrou ukončila utkání.

Výsledky tenisového grandslamového turnaje US Open

Muži:
Dvouhra - 1. kolo: Ilhan (Tur.) - Štěpánek (ČR) 6:0, 2:6, 6:4, 3:2 skreč, Goffin (14-Belg.) - Bolelli (It.) 6:4, 6:1, 6:2, Dimitrov (17-Rus.) - Ebden (Austr.) 6:4, 6:2, 6:4, Kukuškin (Kaz.) - Lu Yen-Hsun (Tchaj-wan) 6:3, 6:3, 3:0 skreč., Paire (Fr.) - Nišikori (4-Jap.) 6:4, 3:6, 4:6, 7:6 (8:6), 6:4, F. López (18-Šp.) - Basilašvili (Gruz.) 7:6 (7:5), 6:1, 6:3, Tsonga (19-Fr.) - Nieminen (Fin.) 6:3, 6:1, 6:1, Seppi (25-It.) - Paul (USA) 6:4, 6:0, 7:5, Fish (USA) - Cecchinato (It.) 6:7 (5:7), 6:3, 6:1, 6:3, Granollers (Šp.) - Lacko (SR) 6:2, 6:3, 6:1, Berankis (Lit.) - Sousa (Portug.) 6:2, 6:2, 4:6, 2:6, 7:6 (7:4).

Ženy: Dvouhra - 1. kolo: A. Radwaňská (15-Pol.) - Siniaková (ČR) 6:2, 6:3, Duqueová (Kol.) - Keninová (USA) 6:3, 6:1, Kontaveitová (Est.) - Dellacquaová (Austr.) 7:5, 6:2, Cibulková (SR) - Ivanovičová (7-Srb.) 6:3, 3:6, 6:3, Makarovová (13-Rus.) - Pereiraová (Braz.) 6:3, 6:3, Jovanovská (Srb.) - Arruabarrenaová (Šp.) 6:2, 6:2, Pegulaová (USA) - Van Uytvancková (Belg.) 7:5, 6:3, Davisová (USA) - Watsonová (Brit.) 7:6 (7:3), 7:6 (7:0), Tatishviliová (USA) - Karolína Plíšková (8-ČR) 6:2, 6:1, Dodinová (Fr.) - Jankovičová (21-Srb.) 2:6, 7:5, 6:3.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít