Ana Ivanovičová vypadla na US Open v prvním kole

Tenisové US Open má postaráno o první senzaci. S turnajem se loučí 11. hráčka světa Ana Ivanovičová, která podlehla ve třech setech ukrajince Bondarenkové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenisová raketa

Tenisová raketa | Foto: Fotobanka stock.xchng
Přehrát

00:00 / 00:00

Ana Ivanovičová vypadla na US Open v prvním kole

Ten příběh znají nejspíš všichni. Mladá talentovaná slečna se učí tenis v době jugoslávského válečného konfliktu. Cestou na trénink je zvyklá slýchávat nad svou hlavou letadla, a že to nejsou dopravní stroje, je nasnadě. Tato slečna se loni v létě stala světovou jedničkou a o rok později končí v prvním kole. To se může občas stát, kdyby ale po zápase nezazněla z úst Ivanovičové tato slova.

"Nevím, vážně nevím co opravdu teď budu dělat. Musím se zamyslet nad spoustou věcí. V první řadě nad sebou a se svým týmem si budu muset promluvit co bude nejlepší, protože je zřejmé, že se budu muset vrátit zpátky. Řekla bych, že se vůbec necítím na dvacet dva. Snažím se koncentrovat a hrát na vysoké úrovni, ale výsledky to nemá. A to je frustrující, je to zklamání. Snažím se věnovat čas tomu, abych v tréninku pracovala tak, jako v zápase nějakého turnaje."

Ivanovičová je v krizi. Letos se jen jednou dostala do finále a turnajové vítězství nemá žádné. Od svého zranění ve Wimbledonu se dostala jen jednou do třetího kola. Jinak nic. Navíc si musí zvykat na odvrácenou tvář marketingové strategie svého manažera, který z ní udělal jeden ze sex-symbolů současného tenisu. A při neúspěších pozornost bolí několikanásobně víc než když se daří. Zvlášť, když Ivanovičová udělala proti Bondarenkové 49 nevynucených chyb.

"Právě dnes, ještě před zápasem jsem mluvila se svým trenérem a říkala jsem mu, že se cítím smutně, že se nemůžu koncentrovat a on na to jenom pojď, pojď... Je to těžké, ale já přitom jenom pořád rehabilituju, posiluju, v mojí mysli byl vždy jen tenis. Cítím se šťastná když si uvědomím, že tahle už sezóna nemusí být delší. Jsem nadšená z představy, že bych si dala pauzu, na delší dobu bych vypnula a udělala bych si pořádné prázdniny. Už teď se na to těším."

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme