Andy Murray zřejmě rozhodl o novém názvu pro wimbledonský pahorek

Jako když korek vyletí z lahve sektu. Tak osvobozující pocit zažila včera večer tenisová Británie. Čtyřiasedmdesát let čekala na postup svého mužského tenisty do finále Wimbledonu. Andy Murray vítězstvím nad Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou letité prokletí konečně zlomil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pahorek "Mount Murray" pár minut po vítězství Andyho Murrayho | Foto: Jiří Hošek

Ve wimbledonském areálu je pahorek, takové velmi oblíbené návrší, u kterého se fanoušci v posledních letech hádají, jak se mu má říkat. Dlouho to byl "Henman Hill", ale v poslední době převažuje název "Murray Mount". A poté, co se Andy Murray v pátek večer probojoval jako první Brit po 74 letech do finále Wimbledonu, je zřejmě o názvu tohoto kopečku pro další léta rozhodnuto.

„Atmosféra je úplně neuvěřitelná, možná stejně elektrizující, jako byla na centrálním dvorci. Byly tu celé party lidí a všichni Andyho tak strašně moc povzbuzovali," popisuje Juliette zachumlaná do skotské vlajky společně s přítelem Markem.

„Možná mu Ivan Lendl dodal psychickou sílu, která Andymu chyběla, aby to nezabalil, když mu to zrovna nejde. Bylo to vidět v závěru čtvrtfinále, kdy hrál na krev a útočil," dodává Mark.

Přehrát

00:00 / 00:00

Brit Andy Murray zlomil letité prokletí domácích tenistů ve Wimbledonu a postoupil do finále slavného turnaje

Stojím na kopci Murray Mount pár minut po proměněném mečbolu, atmosféra je tady fantastická, vypadá to tady jako na velké párty. Kopec je zaplavený britskými, ale také skotskými vlajkami, protože Andy Murray je Brit, ale v první řadě je Skot.

„Andy sám si určitě připadá víc jako Skot. Myslím ale, že se v průběhu let naučil, že je lepší tenhle pocit potlačit." říká mi Mark.

A zatímco s přítelkyní Juliette prožíval drama na Murray Mount, Ross a Susan byli přímo na centrálním dvorci a pořádně si to tam užili.

„Bylo to na centrkurtu úžasné, přímo fantastické. Je to úžasný výsledek pro Skotsko. Á, promiňte, měla bych říct, pro Británii," směje se Susan.

Jiří Hošek, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme