Ani nevím, jak jsem se ve čtvrtfinále ocitla, říká Kvitová a těší se na Williamsovou

Tenistka Petra Kvitová udělala další krok k obhajobě titulu ve Wimbledonu. V osmifinále sice prohrála s Italkou Frančeskou Schiavoneovou první set, ale další dva zvládla a zahraje si čtvrtfinále proti Američance Sereně Williamsové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová slaví postup do druhého kola Wimbledonu | Zdroj: Reuters

Po zápase italskou tenistkou mluvil s Petrou Kvitovou v All England Clubu Jiří Hošek.

Souhlasila byste s hodnocením, že jste utekla hrobníkovi z lopaty? I Váš trenér David Kotyza to formuloval tak, že jste se ocitla ve čtvrtfinále…

Úplně asi nevím, jak jsem se ve čtvrtfinále ocitla. Bylo důležité, že jsem vydržela a moc nepřemýšlela o promarněných šancích z prvního setu. Bylo jich dost. Nebylo příjemné pořád doufat, že to přijde a uhraju to. První set a začátek druhého nebyl jednoduchý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Petrou Kvitovou natočil přímo v All England Clubu Jiří Hošek

Jak byste pojmenovala nepříjemné faktory? Bylo zvláštní počasí, vlhko, Schiavoneová si několikrát ztěžovala, že je povrch kluzký…

Bylo klasické anglické počasí, které se tak nějak dalo předpokládat. Nečekala jsem, že nás na kurt pustí a že to dnes odehrajeme. Předpověď byla hodně špatná. Jsem ráda za to, jak jsme to dohráli. Vyrovnat se s větrem nebylo jednoduché. Sem tam to létalo všude možně jenom ne do dvorce a zima taky nebyla příjemná. Mívám pak studené nohy. Cítím se zvláštně.

Co se týče vlhké trávy, tak musím říct, že byla. Na začátku jsme si proto sedli. Pak už mi to nepřišlo tak hrozné, takže jsem chtěla hrát, protože čekat na lavičce není zábava. Snažila jsem se proto zvednout z lavičky a možná jsem i trochu věděla, že ten povrch může být moje výhoda.

Obhájkyně titulu Petra Kvitová je ve čtvrtfinále Wimbledonu, Šarapovová vypadla

Číst článek

Nepřesvědčivý výkon podala rozhodčí Fiona Edwardsová. Dvakrát zahlásila špatné skóre, jednou dokonce soupeřce omylem přisoudila set, i její chování kolem přerušení nebo nepřerušení zápasu bylo zvláštní. To by se asi na takovéhle úrovni nemělo stávat…

Hrozně těžko se to porovnává, protože jsme v téhle pozici nikdy nebyli. Zkoušela, jestli je to mokré, pak to nechávala na nás. Asi si nebyla úplně jistá, co má dělat. Není jednoduché, když jedna řekne, že hrát nechce, nutit jí, aby šla hrát na mokřejší trávu, když to je trochu o zranění.

Čtvrtfinálová soupeřka se jmenuje Serena Williamsová. Hrála jste s ní tady před dvěma lety. V posledních dvou kolech neměla úplně přesvědčivé výsledky. Jak na ní?

Pamatuju si, jak jsem tady s ní prohrála. Do té doby to pro mě byl asi největší zápas, co jsem odehrála. Vzpomíná se na to pěkně, i proto že jsem nehrála špatně. Věřím, že budu moci podat ještě lepší výkon než tehdy. Samozřejmě půjdu na kurt s tím, že chci vyhrát, jinak bych tam neměla co dělat. Je to výborná hráčka, která to na trávě umí, má výborný servis. Bude to těžký zápas, ale těším se moc.

Jiří Hošek, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme