AO: Tenista Štěpánek otočil zápas se Srbem Troickým ze stavu 0:2 a je ve 2. kole

Pět z pěti českých tenistů postoupilo úvodní den Australian Open do druhého kola dvouhry. Je mezi nimi také Radek Štěpánek, přestože s Viktorem Troickým ze Srbska prohrával 0:2 na sety, a přestože kvůli zdravotním problémům v posledních dnech skoro netrénoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek během zápasu se Srbem Troickim | Zdroj: Reuters

Radek Štěpánek připravil fanouškům nevšední zážitek. Při pohledu na jeho chůzi po zápase se zdálo, že mu zápas víc vzal, než dal. „Možná to tak nevypadá, nikdy jsem to tak neříkal, ale dnes jsem na sebe doopravdy hrdý. ‚Nepoložil‘ jsem to, i když jsem ve stavu, ve kterém jsem,“ říkal po zápase spokojený český tenista.

„Myslím si, že mi ten Davis Cup určitě v hlavě pomohl. Věděl jsem, že 0:2 na sety ještě nic neznamená. Snažil jsem se bojovat. V pátém setu už mě chytaly křeče, ale nedal jsem na sobě nic znát, povedlo se to a jsem moc šťastný,“ pokračoval Radek Štěpánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Radkem Štěpánkem mluvil po zápase 1. kola Australian Open Jaroslav Plašil

Ten prožil během zápasu několik momentů, které ho mohly srazit. V prvním setu nevyužil několik příležitostí. „I když jsem ty šance měl, tak jsem se daleko lépe cítil ve třetím, čtvrtém setu. Bylo to dané tím, že jsem musel chytnout rytmus. Když si člověk za dva a půl týdne zahraje pětkrát a běhá spíš po doktorech, tak to není nejlepší příprava,“ vysvětloval český tenista.

Radek Štěpánek bojoval, protože do přípravy na novou sezonu investoval hodně času a sil a moc by ho mrzelo, kdyby nemohl v Austrálii nastoupit. Svým rozhodnutím hrát nešel podle svých slov do velkého rizika.

Štěpánek bojuje před Australian Open s infekcí. Když nastoupím, tak bez bázně, říká

Číst článek

„Konzultoval jsem to s profesorem Kolářem a ten si myslí, že by se mi to vrátit nemělo. Je to poinfekční reakce. Mohlo se to stát u lopatky, kolene. Mám v něj stoprocentní důvěru. Kdyby mi řekl, hele, je to ‚vachrlaté,‘ nebojoval bych.“

Lidi baví Štěpánkův 'archaický' tenis

„Každá přízeň fanoušků je skvělá. Když se jim líbí můj tenis a to, co na kurtu předvádím, tak to je vždy to nejlepší ocenění, které ten tenista může dostat. Samozřejmě všichni víme, že hraji jiným stylem než 99 % hráčů,“ říká Radek Štěpánek.

„Možná se jim to líbí proto, že ta stará škola ještě nevymřela a někdo je schopný hrát čopované bekendy, chodit na síť, hrát kraťasy a mě ta přízeň těší. Já jsem na kurtu proto, abych se snažil vyhrát a podal co nejlepší výkon,“ dodává daviscupový vítěz, který ve druhém kole narazí na Španěla Feliciana Lopeze.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme