AO: V Melbourne se schyluje k utkání dvou zřejmě nejlepších atletů mezi tenisty

Porovnat se to úplně přesně nedá, ale v prvním mužském semifinále Australian Open na sebe narazí zřejmě dva nejlepší atleti mezi tenisty. Světový hráč číslo jedna Srb Novak Djoković a Španěl David Ferrer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novak Djoković porazil ve finále Turnaje mistrů v Londýně Rogera Federera

Novak Djoković porazil ve finále Turnaje mistrů v Londýně Rogera Federera | Zdroj: Reuters

„Jeho fyzička je neuvěřitelná, myslím, že je v tom nejlepší,“ říká o Novaku Djokovićovi španělský tenista David Ferrer, zvyklý běhat na kurtu tam a zpátky stále stejně, klidně i několik hodin v kuse.

„Já mám statistiky, kolik toho kdo naběhá a Ferrer toho naběhá víc než kdokoli jiný. Andy naběhá 144 kilometrů a Ferrer toho naběhá ještě víc. Dokonce víc než Novak,“ čte ze svých statistik Ivan Lendl, kouč Andyho Murrayho, také běžecky skvěle vybaveného tenisty, který dalším dvěma semifinalistům Djokovićovi a Ferrerovi může směle konkurovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

V semifinále Australian Open se utká Djoković s Ferrerem

Z těchto tří je těžké vybrat toho, který je na tom atleticky vůbec nejlépe, David Ferrer asi nejvíce běhá, ale třeba Novak Djoković dokáže své tělo roztahovat do neuvěřitelných pozic a hodně rychle se takřka z provazu zase vymrštit a sprintovat na některou ze stran.

„Má lepší koordinaci, lépe se brání a pak tam vlastně může vydržet déle, protože ho to méně vyčerpává,“ říká David Vydra, kondiční kouč Tomáše Berdycha, který se o pohybových schopnostech Novaka Djokoviće přesvědčil ve čtvrtfinále. Však také český tenista poznamenal, že je Srb fyzicky asi nejpřipravenějším tenistou na okruhu ATP.

„Je to lichotivé, slyšet to od Tomáše. Vážím si své kondice, mám kolem sebe velmi dobrý tým lidí, vždy mě umí připravit na 100% po fyzické i psychické stránce na každý zápas. Samozřejmě to není vždy jednoduché, ale po předchozí pětisetové proti Stanovi jsem byl přesvědčený, že se zotavím. Můj tým udělal dobrou práci,“ chválí Novak Djoković svůj tým.

Ten měl zatím nejvíce práce po pětihodinovém zápase čtvrtého kola se Švýcarem Stanislasem Wawrinkou, a kdy se staral o to, aby byl světový hráč číslo 1 v pořádku do čtvrtfinále s Tomášem Berdychem. Fyzička Davida Ferrera, semifinálového soupeře srbského tenisty, projde zatím největší zkouškou právě teď, protože tento „železný" Španěl má za sebou podobně dlouhý pětisetový zápas s krajanem Nicolasem Almagrem.

Utkání dvou skvělých atletů, ale pochopitelně také vynikajících tenistů začne po půl desáté dopoledne.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme