Atmosféra ve fedcupovém týmu je taková, že druhý titul nemusí být poslední

České tenistky se mohou i další rok těšit ze stříbrné trofeje za fedcupový titul. Ve finále soutěže porazily Srbky 3:1 na zápasy, a tak jsou už podruhé za sebou nejlepším týmem světa. Po loňském triumfu v Moskvě nad Ruskami tentokrát pohár vybojovaly v domácím prostředí v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České tenistky objájily titul ve Fed Cupu | Foto: David Kubíček

Čistě statisticky, vítězství zařídily singlistky, první a třetí Lucie Šafářová, druhou Petra Kvitová, která nemusela být nijak smutná, že po jedenácti fedcupových výhrách v řadě dvanáctou nepřidala. Ale to by byl zjednodušený pohled na úspěch týmu, se kterým teď Petr Pála slaví druhý titul v řadě.

„Myslím, že je to asi tím, že jsme si všechny sedly. Věřím, že vést ženský tým není úplně jednoduché,“ a přestože třeba Petra Kvitová říká, že musí být obecně obtížné vést ženský kolektiv, kapitán Petr Pála si to nemyslí.

Přehrát

00:00 / 00:00

České tenistky spoléhají na výbornou atmosféru v týmu

„Vést tenhle tým je radost a ať to dopadne, jak to dopadne, tak já se na ten týden vždycky těším a holky mi to strašně ulehčují,“ říká Petr Pála, kterému nadšeně na tiskové konferenci několikrát zatleskají trenéři Davidové Kotyza a Kunst, servisman Richard Šodek i lékař Vlastimil Voráček. Muži, kteří se na výborné atmosféře jako členové realizačního týmu podílejí.

„Myslím, že Petr to zvládá velice slušně společně s dalšími členy realizačního týmu. Není to jenom o tom, abychom byly zdravé, ale je to hlavně o té atmosféře a myslím, že ti chlapi v té šatně jsou pro nás důležití,“ potvrzuje Petra Kvitová.

Klíčem je vyrovnaný tým

Ano, český tým, to není jen bojovnice Petra Kvitová a Lucie Šafářová, které se tento víkend náramně vyvedl. Lucie Hradecká, Andrea Hlaváčková či Klára Zakopalová, která jako sparingpartnerka také sedí u stolu se stříbrným pohárem za vítězství. Fed Cup je týmovou soutěží, a svým způsobem i soutěží realizačních týmů.

I když pochopitelně nejvíce záleží na výkonu tenistek, ty české jsou teď hodně kvalitní, navíc už úspěch nestojí a padá s výkony Petry Kvitové, hráčky jsou v ideálním věku a není vyloučeno, že ještě další tituly ke dvěma v řadě přidají.

„Pokud bude to složení takové, jaké je nebo ta atmosféra v šatně taková, jaká byla tento týden i celé roky, co hraji Fed Cup, tak to není nemožné,“ uzavírá optimisticky Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme