Australian Open pro mě začíná teď, říká Berdych před čtvrtfinále

Tomáš Berdych si potřetí za sebou zahraje čtvrtfinále Australian Open. Český tenista ani ve svém čtvrtém utkání na turnaji neztratil set - Jihoafričana Kevina Andersona porazil 6:3, 6:2 a 7:6. Tie-break závěrečné sady byl pořádně napínavý a Tomáš Berdych v něm vyhrál 15:13.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych děkuje po zápase s Andersonem divákům v Melbourne

Tomáš Berdych děkuje po zápase s Andersonem divákům v Melbourne | Zdroj: Reuters

„Jsem rád i za vítězství v tie-breaku, protože o to víc mě to těší. Na druhou stranu zase jsem se dostal do těžší situace, kterou jsem tady ještě, dobře pro mě, řešit nemusel. Víceméně celý třetí set jsem si zbytečně zkomplikoval. Měl jsem brejk sice hned od začátku, pak i šance na ukončení ve zkrácené hře, ale člověku to nemůže jít pořád bez komplikací. Jsem spokojený.“

Dlouhou část zápasu se vám dařilo dobře číst Andersonův servis, on přitom podává dvousetkilometrovou rychlostí. Jak to, že jste si s tím tak dobře poradil?

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych ví, že ve čtvrtfinále musí jít do každého míče naplno už od začátku

Už jsem s ním odehrál dost zápasů, takže srovnání mám. Myslím, že se špatně vyrovnával s větrem, který pofukoval. Asi se necítil úplně ve své kůži a i vzhledem k těm podmínkám musel svůj servis ne brzdit, ale upravit. Pro mě to byla výhoda. Jakmile jsem dostal míč do hry, cítil jsem se silnější a daleko více jsem si věřil.

Servíruje sice rychle, ale vzhledem ke zkušenostem, bych hrál klidně znovu radši s ním než třeba s Kanaďanem Raoničem, který má servis snad ještě tvrdší a nevyzpytatelnější.

Tenista Tomáš Berdych už je na Australian Open ve čtvrtfinále

Číst článek

Skoro každý turnaj zažíváte to samé. Odbydete si čtyři zápasy, ale turnaj pro vás teprve začíná. Jak se smiřujete s tím, že se člověk takhle musí prokousávat, než přijde zápas s velkým Z?

Mají to tak všichni, ale ne všem se to povede. Cesta je dlouhá, ale proto je to grandslam, proto musí člověk předvádět výkony a výsledky hned od začátku. Není to o jednom, dvou zápasech, protože dneska každý soupeř může být nepříjemný a hodně zlobit. První týden je, nechci říct povinnost, ale aby to člověk zvládl. Teď se teprve začíná.


Srb Djokovič porazil po pětisetové bitvě Švýcara Wawrinku a ve čtvrtfinále se utká s Tomášem Berdychem


Tomáši, tím, že jste ve čtvrtfinále a čekají vás už jen ti nejlepší soupeři a teď asi ten nejlepší z nich, změníte něco třeba v přípravě?

Ne, člověk nemá co zásadního měnit. Musí se akorát pokusit tu svoji hru dotáhnout - každý detail k dokonalosti, aby byl schopen takového hráče porazit a to je jediné, na co se musím soustředit. Člověk může něco vymýšlet jen na malém turnaji.

Budete muset krotit euforii? Musíte teď cítit slušnou formu.

Tam není na co čekat, takže když bude člověk hodně nabuzený a namotivovaný a ‚vlétne‘ na něj, tak je to pořád lepší, než na něco čekat. To absolutně nejde. To ti hráči trestají. Musím jít hned od prvního balónu do něj.

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme