Australian Open: Ve 2. kole celkem deset Čechů, na programu bude i derby

Představte si tu situaci. Připravíte svého kamaráda o peníze, a pak s ním normálně vyrazíte na večeři. Na první pohled nevšední situace není tak úplně neobvyklá ve světě profesionálních tenistů. Vlastně to tak fungovat musí, utěšují se před vzájemným zápasem dvě Češky, které si spolu zahrají o postup do třetího kola Australian Open.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Australian Open | Foto: Australian Open

„Neřeším jaké národnosti je má protihráčka,“ jen málokdo z českých tenistů to vidí stejně jako Sandra Záhlavová. Většina z nich by se zápasu proti svému krajanovi na velkém turnaji raději vyhnula.

„Popravdě bych si to moc nepřál,“ říkal třeba Jan Hernych po úspěšné kvalifikaci, když ještě nevěděl, k jakému soupeři ho pořadatelé do hlavní soutěže nalosují.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil si povídal s českými hráčkami o nadcházejícím derby

Když jde o úspěch, jde na kurtu kamarádství stranou

Na setkání s českým tenistou a dost často kamarádem se těšíte, ale spíš mimo kurt než na místě, kde ho můžete připravit o slušné peníze.

„Trávíme spolu na turnajích mnoho času, takže spolu chodíme třeba na večeře. Známe se, jsme jako kamarádky pořád ve spojení. Pak ale proti sobě máme stát, když obě chceme vyhrát. Je to vždycky nepříjemná situace, ale holt je to práce a na kurtu musím předvést stoprocentní výkon.“

Říká Lucie Šafářová, která teď bude mít "to štěstí", že si zahraje s Klárou Zakopalovou o postup do třetího kola Australian Open, ale může si být jistá alespoň tím, že ani soupeřka není z nastalé situace nadšená.

„Myslím, že nikdo z nás nemá rád hraní proti krajance a ještě k tomu na grandslamu. Je to ale druhé kolo a pořád je to lepší než hrát třeba s Williamsovou,“ doplňuje ke slovům Lucie Šafářové Klára Zakopalová, což ještě neznamená, že by se kvůli tomu bála svou kamarádku porazit nebo naopak, že by nedokázala porážku přijmout.

„Já s tímhle moc problém nemám. Zápas je na kurtu a při něm je to soupeřka a po něm zase kamarádka.“

Mezi Zakopalovou a Šafářovou to bude taktická bitva

Klára Zakopalová to na žebříčkově lepší tenistku Lucii Šafářovou v minulosti uměla, a ve vzájemných zápasech se ji dařilo. Takže doufá, že to tak bude pokračovat.

Ale zároveň je jí jasné, že to teď bude obtížnější. I proto, že Lucii Šafářové teď nějakou dobu pomáhá srbská trenérka Biljana Veselinovičová, známá svou důkladnou taktickou přípravou.

„Jsem si dobře vědoma, že vymyslí nějakou taktiku, ale to já taky.“ Tak jako tak, jednoho zástupce bude mít český tenis ve třetím kole díky vzájemnému souboji Kláry Zakopalové s Lucií Šafářovou určitě, dalších osm o něj bude bojovat se soupeři jiných národností.

„Fakt je nás tam deset? To jsem tedy nesledovala, ale každopádně je to dobrý,“ okomentovala skvělé číslo 10 českých tenistů ve druhém kole Klára Zakopalová.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme