Auta s řidičem jsme měli také, tréninkové možnosti se ale srovnat nedají, vzpomíná Kodeš

Tenisté Novak Djoković a Roger Federer si ve finále Turnaje mistrů zahrají o poslední individuální titul sezony. V dějišti zápasu se teď zdržuje ale i několik dalších slavných šampionů a je mezi nimi i jeden Čech. Do londýnské O2 arény dorazil i trojnásobný grandslamový vítěz dvouhry Jan Kodeš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kodeš | Foto: Pavla Kopřivová

„Pozvali sem všechny ty, co hráli v sedmdesátých letech,“ říká legendární tenista, wimbledonský vítěz a držitel tří grandslamů Jan Kodeš.

Je to právě 45 let, co si Turnaj mistrů poprvé zahrál. Slavný český tenista zažil úplně první ročník závěrečného podniku sezony, který byl i v Tokiu v roce 1970 něčím výjimečným v kariéře nejlepších profesionálů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na finále Masters se přijel do Londýna podívat i slavný český tenista Jan Kodeš

„Vždycky to bylo elitní, co se týče toho, jak se o nás starali. Také nás vyzvedávali na letišti, vozili nás auty, každý jsme měli své auto s řidičem,“ vzpomíná Jan Kodeš.

Turnaj mistrů si zahrál i v dalších třech sezonách, vystřídal přitom zmíněné Tokio, pak Paříž, Barcelonu a Boston. Takže může srovnávat. Dost věcí prý zůstalo i za čtyři desítky let stejných, ale jeden zásadní rozdíl by tu byl.

Tenista Jan Kodeš | Foto: Archivní a programové fondy Českého rozhlasu

„Tréninkové možnosti nebyly takové, jaké jsou tady. Tady mají kluci dva kurty, můžou předtím trénovat. Tyto podmínky se samozřejmě nedají srovnat,“ říká.

„Kurt byl jeden. Turnaj začínal v pondělí a kurt byl hotový v neděli odpoledne. Takže já jsem do poslední chvíle trénoval v Praze,“ popisuje Kodeš.

„Bylo jedno, jestli jsem trénoval na dřevě nebo na jiných površích doma. Ale nebylo to takové jako teď. Hlavně ten povrch, který je tady, je všude po celý rok,“ popisuje Jan Kodeš, který dnes může přímo v dějišti Turnaje mistrů posoudit, kterému z finalistů zdejší podmínky sedí lépe.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme