Baráž Davis Cupu bude i soubojem Štěpánka s bývalým spoluhráčem Paesem

Čeští tenisté odlétají do Indie, kde budou zachraňovat účast v elitní skupině Davisova poháru. Do země plné velkých kontrastů se těší nejzkušenější reprezentant Radek Štěpánek, který je vybavený i některými cestovatelskými zkušenostmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek nastínil, jak vypadá tenisová sezóna | Foto: Prokop Havel | Zdroj: Český rozhlas

Už je to hezkých pár let, kdy Radek Štěpánek tehdy prý s prázdnými kapsami málem uvízl na letišti v Dillí.

„To byla doba, kdy jsem neměl peníze a dostat se z Díllí, kde bylo moře lidí a změnit rezervaci letenky, byl dost velký problém. Na letišti jsem musel sehrát hru, že jsem měl letět na další turnaj, a když neodletím, tak dostanu půlroční distanc,“ vypráví Štěpánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští tenisté budou zachraňovat účast v elitní skupině Davisova poháru v Indii, bude to i souboj dvou bývalých spoluhráčů Radka Štěpánka a Leandra Paese

„Do letu přišlo 50 lidí navíc a supervizor vzal všech padesát letenek a odešel. Pak se vrátil s jednou a řekl: ‚Radek Štěpánek‘. Zařval jsem radostí a mohl odletět. Hotel na letišti totiž stál 300 dolarů a řekli mi, že nejbližší let je za týden. To vůbec nepřipadalo v úvahu,“ dokázal si tehdy Radek Štěpánek snadno spočítat, kolik by ho takový týden navíc stál.

Teď by podobné dobrodružství neměl zažít, program má dopředu daný a tím pádem i cestovní plán.

„Teď mi říkal známý, že bydlel v hotelu, kde máme být my, a že je super,“ prozradil Radek Štěpánek, který si totiž ze svých minulých cest pamatuje, jaké kontrasty Indie nabízí. A že všude zdaleka nejsou takové podmínky, jaké teď s českým daviscupovém týmem zažije.

„Na kurtech byl jeden záchod, takže nás stálo dvacet frontu. Tam, kde jsme byli, byla vidět chudoba na každém kroku. Tam bych poslal všechny, kteří si stěžují, že se jim něco nelíbí.“

 

Jsem zpet a letime pro 3 body.

Posted by Radek Stepanek on 13. září 2015

Ale už to tak na světě chodí, že se lidé starají a zajímají také o věci, které jejich život žádným způsobem neohrožují. Třeba sledují a hodnotí snažení sportovců a bude to jistě i případ barážového utkání českých tenistů v Indii, kde bude zápas mimořádně atraktivní událostí.

I díky startu několikanásobného grandslamového šampiona ze čtyřhry a také bývalého deblového spoluhráče Radka Štěpánka Leandra Paese.

„Díky našemu spojení dostává zápas určitý náboj a důvod to sledovat.“ Barážové utkání Indie - Česko se bude hrát příští víkend a na Radiožurnálu o něm uslyšíte.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme