Barbora Strýcová postoupila v Torontu do 2. kola, Karolína Plíšková prohrála

Česká tenistka Barbora Strýcová zvládla úvodní kolo na turnaji v Torontu, když ve dvou setech porazila Američanku Lepčenkovou. Výborně rozehraný zápas naopak nedotáhla do vítězného konce Karolína Plíšková a s Chorvatkou Lučičovou prohrála 1:2 na sety.

Barbora Záhlavová-Strýcová ve druhém setu s Azarenkovou bojovala, nakonec se s Australian Open loučí | Zdroj: Reuters

Karolína Plíšková v úvodním setu potvrdila pozici v první desítce žebříčku WTA. Do utkání vstoupila suverénně a rychle se ujala vedení 4:0. V osmém gamu sice zaváhala na podání, nakonec ale dotáhla úvodní sadu k vítězství 6:3.

Druhý set měl podobný průběh. Plíšková na dvorci kralovala a opět si vytvořila náskok 4:0. Pak ale prohrála svůj servis a to její soupeřku nastartovalo k velkému obratu. Za stavu 5:3 získala opět podání české tenistky a nakonec vyhrála druhou sadu v tie-breaku.

Třetí set byl v úvodu vyrovnaný, ale od stavu 2:2 nevyhrála Plíšková ani jednu hru a Chorvatka se mohla radovat z vítězství 6:2.

Cesta do TOP 10 nebyla lehká, ale jsem tam - 8. místo :-)It was a long way to the top 10 - #8 :-)

Posted by Karolina and Kristyna Pliskova on 10. srpen 2015

Barbora Strýcová měla těžší soupeřku, ale i ona předvedla vynikající úvod zápasu. Stejně jako její reprezentační kolegyně vedla v prvním setu 4:0 a celkově ovládla úvodní sadu bez ztráty servisu 6:2.

Ve druhém setu si Američanka pohlídala úvod a až do sedmého gamu držela s českou tenistkou krok. Za stavu 3:3 ale ztratila podruhé podání a Strýcová už dovedla utkání k vítězství 6:2, 6:4.

Ve druhém kole se Barbora Strýcová střetne s Němkou Sabine Lisickou, která v úvodním zápase vyřadila ve dvou setech Američanku Venus Williamsovou.

Tenisový turnaj žen v Torontu (tvrdý povrch, dotace 2 513 000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Strýcová (ČR) - Lepchenková (USA) 6:2, 6:4, Lučičová-Baroniová (Chorv.) - Karolína Plíšková (10-ČR) 3:6, 7:6 (7:5), 6:2, Makarovová (11-Rus.) - Tatišviliová (USA) 6:3, 6:3, Vinciová - Knappová (obě It.) 6:0, 6:0, Gavrilovová (Rus.) - Stosurová (Austr.) 6:4, 6:4.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít