Belgická tenistka Kim Clijstersová získala svůj čtvrtý grandslamový titul

Belgická tenistka Kim Clijstersová vyhrála poprvé v kariéře Australian Open. Ve finále porazila Číňanku Li Na po setech 3:6, 6:3 a 6:3. Své předchozí tři tituly na grandslamových turnajích vybojovala bývalá světová jednička vždy na US Open. Mužskou čtyřhru ovládli v Melbourne američtí bratři Bryanové.

Kim Clijstersová porazila v semifinále soutěže hlavní favoritku turnaje Serenu Williamsovou.

Souboj o vítězství v turnaji byl podle očekávání hodně vyrovnaný. Číňanka Li Na zápasila s nervozitou z prvního grandslamového finále jen pár minut, během nichž ztratila úvodních osm výměn. Nakonec ale průběh úvodní sady otočila a vyhrála 6:3.

V druhé sadě se obě tenistky předháněly v precizní obraně a zaplněná Rod Laver Arena tak sledovala přehlídku ztracených podání. Až v osmé hře Clijstersová jako první potvrdila brejk, který byl zlomový, a zvítězila 6:3.

Třetí set už byl v režii Clijstersové.Po dvou hodinách hry proměnila Belgičanka hned první mečbol a pak už se mohla naplno radovat z premiérového grandslamového vavřínu mimo US Open.

Tenisové Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 24,7 milionu dolarů):