Berdych a Štěpánek se na kurtu v Šanghaji postaví proti sobě

Čeští daviscupoví reprezentanti a kamarádi Tomáš Berdych a Radek Štěpánek se po více než pěti letech potkají na jednom kurtu jako soupeři, a to ve druhém kole turnaje v Šanghaji.

Tomáš Berdych porazil Rogera Federera

Tomáš Berdych porazil Rogera Federera | Zdroj: Reuters

Zatímco Tomáš Berdych, čerstvý vítěz z Pekingu, byl jako turnajová šestka nasazen do druhého kola přímo, Radek Štěpánek si musel postup vybojovat. V zápase s domácím hráčem Čang Ce ale větší problém neměl a porazil jej dvakrát 6:3.

S 307. tenistou světa ztratil sice český tenista jednou servis, po osmašedesáti minutách hry ale i tak hladce postoupil do dalšího turnajového programu.

Naposledy se Berdych se Štěpánkem střetli v únoru 2006, tehdy v Marseille zvítězil ve dvou setech Radek Štěpánek. O několik měsíců dříve ho v prvním vzájemném utkání tehdy dvacetiletý krajan vyřadil v semifinále turnaje Masters v Paříži, který následně vyhrál.

V generálce na vzájemné střetnutí ještě dnes sehrají Berdych se Štěpánkem první kolo deblu.

Tenisový turnaj mužů série Masters v Šanghaji (tvrdý povrch, dotace 3,240.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Štěpánek (ČR) - Čang Ce (Čína) 6:3, 6:3, F. López (Šp.) - Tipsarevič (9-Srb.) 7:6 (7:2), 7:6 (7:3), Melzer (14-Rak.) - Ljubičič (Chorv.) 6:4, 6:2, Nišikori (Jap.) - Haase (Niz.) 0:6, 7:5, 7:6 (7:5), Tursunov (Rus.) - Bellucci (Braz.) 6:7 (5:7), 6:4, 7:5.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít