Berdych dodržel nepříjemnou tradici. Na Masters opět prohrál první zápas

Tenista Tomáš Berdych vstoupil už pošesté do stejné řeky a na břehu Temže opět prohrál zahajovací zápas Turnaje mistrů. Švýcaru Federerovi podlehl 4:6, 2:6, a aby si ještě uchoval šance na postup, musí v dalším utkání porazit Japonce Nišikoriho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych prohrál i šestý úvodní zápas Turnaje mistrů

Tomáš Berdych prohrál i šestý úvodní zápas Turnaje mistrů | Zdroj: Reuters

„Z mé strany to nebyl nejlepší den, to je bez debat. On (Roger Federer, pozn. red.) přišel s dobrým plánem a podařilo se mu ho plnit. Odehrál skvělé utkání, hrál každý míč s obrovskou variací,“ pochválil svého soupeře po prohraném zápase Tomáš Berdych.

Londýnští fanoušci ho vítali před prvním zápasem Turnaje mistrů už pošesté, ale ani tentokrát neviděli českého tenistu v úvodním duelu zvítězit. Potřetí za sebou byl nad jeho síly Švýcar, místo Stana Wawrinky tentokrát stál na druhé straně kurtu Federer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šestou prohru Tomáše Berdycha v úvodním zápase Turnaje mistrů sledoval reportér ČRo Jaroslav Plašil

„Turnaj je dlouhý. Pořád je to jen první zápas a musí se bojovat dál,“ říká šestý tenista světového žebříčku, který doufá, že bude v londýnské aréně pokračovat i další tradice, že druhé zápasy naopak vyhrává. Během svých účastí už v nich porazil Chorvata Čiliće, Španěla Ferrera či Francouze Tsongu.

Nyní ho čeká Kei Nišikori, se kterým má zápornou bilanci 1:3. „Druhé zápasy mi vycházejí dobře. Ne že by na to člověk spoléhal, ale je potřeba pokračovat. Tohle co nejrychleji vyhnat z hlavy a připravit se na dalšího soupeře,“ plánuje.

Přípravu nepodceňuje, i proto šel ještě po večerním zápase trénovat. „Byl jsem asi půl hodiny hrát. Není to o tom, že tu člověk končí po prvním zápase, ale o tom, aby byl co nejlíp nachystaný na zbytek turnaje,“ vysvětluje Berdych, kterého kromě Japonce Nišikoriho čeká ve skupině ještě Novak Djoković.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme