Berdych: Dostal jsem křeče do obou stehen

Nikoliv se soupeřem, nebo snad s velkým horkem, ale s vlastním tělem měl největší potíže Tomáš Berdych. Utkání baráže o Davis Cup v Rumunsku sice zvládl a po Radku Štěpánkovi získal druhý bod, ale mnohým fanouškům v závěru posledního setu zatrnulo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kurt v rumunské Bukurešti před baráží Davis Cupu | Foto: Jaroslav Plašil

Tomáš Berdych měl ve třetím setu vedení 6:5 a při podání Crivoie si vybojoval mečbol. Přesně v té chvíli ho ale chytly křeče. Hned vzápětí zkusil celý zápas ukončit střelou hned z podání Crivoie, ale míč poslal až za základní čáru a tím se celý zápas protáhl.

,,Těžko se mi o tom mluví, protože nevím, co mohlo následovat. Nikdy jsem nic takového nezažil. Už pár dní zpátky jsem klukům říkal, že se necítím tak, jak bych chtěl, ale touha pomoci a zpátky vybojovat elitní skupinu byla silnější," líčil Berdych.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Jaroslav Plašil rozebíral zdravotní problémy přímo s Tomášem Berdychem

,,Nestalo se nic neobvyklého, dostal jsem křeče do stehen zepředu i zezadu. Byl jsem překvapený proto, že se mi nikdy nic takového nestalo, i když jsem hrál čtyři nebo pět hodin. Tohle byl zápas na dvě a půl hodiny, normální utkání, tak proto jsem byl tak překvapený."

Překvapený byl v tu chvíli i Crivoi, který odvrátil další dva Berdychovy mečboly a v tie-breaku s ním dlouho držel vyrovnaný stav. Naštěstí ale možnost přeci jen porazit devátého hráče světa rumunského tenistu spíše paralyzovala, udělal několik chyb a zápas ve svůj neprospěch rozhodl. Ve čtvrtéa případné páté sadě by přitom měl výbornou šanci.

,,No to by bylo velice zajímavé. Radši na to nebudu myslet, jsem rád, že jsem skončil a dám si sprchu, abych byl zítra ready," naznačil Tomáš Berdych, že ihned po utkání neuvažoval, že by sobotní čtyřhru vypustil.

Na čtyřhru více variant

,,Nejdřív jsem se bál, že si natáhl sval, ale naštěstí to byly jen křeče. Evidentně se na něm podepsala pauze před a po US Open," hodnotil nehrající kapitán Jaroslav Navrátil a ohledně čtyřhry odhadoval:

Přehrát

00:00 / 00:00

Se spokojeným kapitánem Jaroslavem Navrátilem mluvil přímo v Rumunsku reportér Jaroslav Plašil

,,Je to na zvážení, záleží hlavně na Tomášovi. To tělo dostalo zabrat, hodně trénoval a vyšťavil se. Záleží na tom, jestli se mu bude na kurt chtít. Když bude chtít den odpočinout, tak zkusím alternativu," myslí Navrátil někoho z dvojice Lukáš Rosol - Jan Hájek.

Rosol je v daviscupovém týmu nováčkem, ale na žebříčku je mnohem výš, než Hájek. Navíc uhrál solidní výsledky na posledních grandslamech. Hájek naopak v daviscupu už několik zápasů zvládl, zejména v Chile v loňském ročníku byl oporou. A pro Navrátila je Hájek tou lepší náhradou za Berdycha i z jiného důvodu.

,,Honza Hájek hrál s Radkem už v Düsseldorfu, tahle varianta je pravděpodobnější. Jednak proto, že Honza hraje na bekhendu, a navíc má teď na antuce velice dobrou formu. Ale budu čekat, zápas začíná ve 12 hodin (místního času - 11:00 českého) a před ním to mohu změnit," jde Navrátil dnes spát s tím, že zítra by měla kterákoliv jím nominovaná dvojice podle předpokladů uhrát rozhodující bod.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme