Berdych exkluzivně pro ČRo: Na příští zápas se těším

Nejvýše nasazený český hráč Tomáš Berdych se probojoval až do čtvrtfinále, kde ovšem zítra narazí na šestinásobného vítěze Wimbledonu Rogera Federera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych na tréninku před čtvrtfinále | Foto: Jiří Hošek

„Včera po zápase jsem se cítil dost unavený. Regenerace se mi pak ale povedla skoro stoprocentní. Dobře jsem se vyspal, a to je nejdůležitější. Je to nejvíc, co se dá udělat. Takže zatím je všechno v naprostém pořádku,“ řekl Tomáš Berdych.

Přehrát

00:00 / 00:00

Berdych do VOD.mp3

Na zítřejší utkání proti švýcarskému soupeři, s nímž zatím uhrál na trávě jen jediný set, se podle svých slov těší. Nijak ho ovšem nepodceňuje.

„Soupeř rozhodně nepatří k těm lehčím. Je to nesmírně šikovný a technický hráč. Na trávě dokáže využít všech výhod,“ řekl s uznáním. Proto se dnes snažil hlavně relaxovat a „zpotit se jen lehce".

„Zápasů je víc a víc a jsou náročnější, takže teď je pro mě důležité si odpočinout,“ uvedl Tomáš Berdych.

Pokud jde o zítřejší utkání, za důležitou považuje především vlastní hru. Nevymýšlí žádnou speciální taktiku, spíše se chce držet „svých zbraní“, tedy toho, co se mu už osvědčilo, mimo jiné právě i při posledním zápase s Federerem.

Pokud jde o podmínky zápasu, žádné zvláštní přání nemá. Jen kdyby se hrálo na kurtu číslo jedna, na němž odehrál už několik vítězných zápasů, považoval by to za svou psychologickou výhodu.

„Rozhodně chci jít do zítřejšího zápasu na sto procent, aby se mi podařilo jít dál,“ uzavřel český tenista.

Jiří Hošek, Veronika Sedláčková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme