Berdych i Šafářová končí v Cincinnati, nestačili na ukrajinské soupeře

Česká účast na tenisovém turnaji v Cincinnati skončila ve čtvrtfinále. V boji o postup mezi nejlepší čtyřku turnaje vypadli Tomáš Berdych i Lucie Šafářová. Nad jejich síly byli Ukrajinci Alexandr Dolgopolov a Elina Svitolinová, která českou světovou šestku vyprovodila nepopulárním kanárem.

Berdych špatný

Berdych špatný | Zdroj: Reuters

Berdych do čtvrtfinále neztratil v Cincinnati ani set, 26letý Ukrajinec Alexandr Dolgopolov ho ale v duelu o postup do nejlepší čtyřky turnaje překvapil pestrou hrou a nutil světovou šestku k chybám. Zápas 6. a 66. Hráče světa trval pouhých 74 minut a překvapivě jej ovládl outsider.

V prvním setu se rodák z Valašského Meziříčí dopustil při svém podání několika dvojchyb. V pátém gemu jedna z nich přispěla k brejkbolu, který Ukrajinec po další z Berdychových chyb využil. Sám si své podání hlídal a do vedení šel po 43 minutách a výsledku 6:4.

Druhá sada trvala pouhou půlhodinu a Alexandr Dolgopolov ho získal 6:2, když nedovolil českému soupeři jediný brejkbol. Díky výhře nad světovou šestkou se 26letý Ukrajinec vrátí do elitní padesátky žebříčku ATP a o finále se utká s Novakem Djokovićem.

Ani druhá česká světová šestka se do semifinále výborně dotovaného turnaje ve státě Ohio nepodívá. Lucie Šafářová měla soupeřku ze stejné země jako Berdych, s Elinou Svitolinovou vypadla ve třech setech.

Každá sada čtvrtfinálového zápasu byla jiná. Tu první získala soupeřka Lucie Šafářové po boji díky výhodě jednoho brejku, ve druhé vládla rodačka z Brna. Rozhodující set ale nabídl představení Ukrajinky, kterému se Lucie Šafářová nedokázala bránit a s turnajem se rozloučila potupným "kanárem" po výsledku 4:6, 6:2 a 0:6.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Cincinnati
Dvouhra - čtvrtfinále:Muži:
Dolgopolov (Ukr.) - Berdych (6-ČR) 6:4, 6:2.Ženy:Svitolinová (14-Ukr.) - Šafářová (7-ČR) 6:4, 2:6, 6:0.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít