Berdych je v top 10 nepřetržitě 5 let, chválí si výměnu týmu

Je jen málo aktivních tenistů na světě, kteří něco podobného dokázali. Dnes je to přesně pět let od chvíle, kdy Tomáš Berdych vstoupil do nejlepší světové desítky a za těch 5 roků z elitní společnosti ani jednou nevypadl. Teď ve Wimbledonu se může vrátit na své osobní maximum.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sedmnáct a dost! Tomáš Berdych slaví ukončení dlouhé série porážek s Rafaelem Nadalem

Sedmnáct a dost! Tomáš Berdych slaví ukončení dlouhé série porážek s Rafaelem Nadalem | Zdroj: Reuters

Pátého července 2010, den po wimbledonském finále, vyšel tak jako obvykle v pondělí nový žebříček ATP. Tomáš Berdych v něm byl osmý, do top 10 se dostal vůbec poprvé v kariéře a až do teď se mu nestalo, že z prestižní skupiny byť jen na chvíli vystoupil.

Drží ještě o něco delší sérii než třeba Španěl David Ferrer a lépe jsou na tom v aktuální délce nepřetržité účasti jen tři hráči světa, Švýcar Roger Federer, Srb Novak Djoković a Španěl Rafael Nadal, který měl ovšem dvě celkem dlouhé přestávky v posledních letech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výročí Tomáše Berdycha si všiml reportér ČRo Jaroslav Plašil

„Je to jeden z výsledků toho, že práce, která za tím je, je vidět. V takhle nabité konkurenci je to ještě lepší výsledek,“ říká Tomáš Berdych, kterého do světové desítky dovedl kouč Tomáš Krupa společně s kondičním trenérem Davidem Vydrou.

Zhruba tři čtvrtě roku spolupracuje český tenista s novým realizačním týmem, který tvoří herní kouč Daniel Vallverdu, dva kondiční trenéři Azuz Simcich a Jez Green a fyzioterapeut Per Bastholt.

„Největším rozdílem je letošní sezona, která pro mě začala s novým týmem a novými lidmi, to může rozdělovat čas. Jinak si nemyslím, že by posledních pět let bylo nějak extrémně odlišných,“ pochvaluje si Tomáš Berdych spolupráci se zahraničními trenéry.

Tomáš Berdych on Twitter

„Tréninky jsou zaměřené víc na věci, které bylo třeba zlepšit, a pilování mých zbraní. Největší stránkou je kondiční připravenost, protože bez té člověk nemůže navazovat tenisové věci. To je pár věcí, které dobře fungují,“ chválí si tenista.

Důkazem je i počet vyhraných zápasů v sezoně. Už teď zkraje léta jich má rodák z Valašského Meziříčí na svém kontě 40. „Sezona je ani ne v půlce, je to určitě dobré číslo. Je potřeba v tom pokračovat,“ říká Tomáš Berdych, který bude v pondělí o 41. výhru bojovat s Francouzem Simonem.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme