Berdych je ve Stockholmu ve čtvrtfinále a čeká ho Južnyj

Český tenista Tomáš Berdych postoupil do čtvrtfinále turnaje ve Stockholmu, když si ve druhém kole poradil s Estoncem Jürgenem Zoppem za 73 minut hladce 6:1 a 6:4. Jeho dalším soupeřem bude Rus Južnyj.

Tomáš Berdych na US Open v zápase s Estoncem Jürgenem Zoppem

Tomáš Berdych na US Open v zápase s Estoncem Jürgenem Zoppem | Zdroj: Reuters

Sedmadvacetiletý Berdych neměl v zápase s estonským soupeřem vážnější problémy, stejně jako v jejich jediném předchozím utkání na US Open. V úvodní sadě Zoppovi sebral dvakrát servis.

Ve druhém setu se dostal rodák z Valašského meziříčí díky brejku do vedení 4:3. Vzápětí při svém podání zvládl jedinou těžší situaci, když musel odvracet brejkbol, a zápas pak už dotáhl do vítězného konce.

O účast mezi čtveřicí nejlepších se druhý nasazený daviscupový reprezentant utká s turnajovou šestkou Michailem Južným, se kterým má Berdych negativní bilanci 5:6. Poslední duel vyhrál před dvěma lety na Roland Garros český tenista.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít