Berdych: Momenty z daviscupových zápasů jsou k nezaplacení

Po daviscupovém finále byl ve stínu týmové dvojky, jenže teď opět připomněl, že je opravdovou jedničkou. Tomáš Berdych vyhrál v Ženevě všechny své zápasy, strávil na kurtu přes třináct hodin, a právě on se nejvíc zasloužil o postup českých tenistů do čtvrtfinále Davisova poháru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych je českou, nejen daviscupovou jedničkou | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Můžete si o něm myslet, co chcete, ale tenistu podobně ochotného pravidelně reprezentovat jako Tomáš Berdych mezi těmi špičkovými nenajdete. Srb Novak Djokovič - občas, Brit Andy Murray - výjimečně, Švýcar Roger Federer - už skoro vůbec, Španělé David Ferrer a Rafael Nadal - teď zrovna z různých důvodů také ne.

Tomáš Berdych už by se přitom mohl soustředit výhradně na svou individuální kariéru, jeho snem je stále získat grandslamový titul. Jenže to český tenista nedělá a sezonu si pravidelně prokládá týmovou soutěží, která už ale dávno nevypadá jako třeba ještě v časech Ivana Lendla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Davis Cup ve Švýcarsku znovu prokázal, jak přínosný je pro tým Tomáš Berdych

„Pamatuju si, že jsem kolikrát letěl přes noc, druhý den jsem v klidu hrál, a nic se nedělo. To si dnes už hráč nemůže dovolit, musí jezdit pět šest dní dopředu, aby se dobře připravil,“ říká Lendl.

A právě to Tomáš Berdych pravidelně dělá, a dost často při tom i vítězí, jako teď třikrát ve Švýcarsku.

„Člověk to hraje kvůli vzpomínkám. Momenty, které si na kurtu prožije, jsou k nezaplacení, to vám nikdy nikdo nevezme,“ usmívá se Tomáš Berdych.

Po loňském daviscupovém finále byl právem oslavován Radek Štěpánek a médii trochu neprávem opomíjen Tomáš Berdych, který přitom celou sezonu odtáhl. Stejně jako utkání prvního kola ve švýcarské Ženevě.

„Je to o Tomášovi, celé to odtáhnul, je to týmový hráč. Po zápase přišel i mezi fanoušky, to bylo to nejlepší, co mohlo být,“ říká spokojený fanoušek z Prostějova Petr, který si i díky tomu může plánovat s ostatními členy fanklubu cestu na dubnové čtvrtfinále Davisova poháru do Kazachstánu.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme