Berdych na Turnaji mistrů čeká dlouhou bitvu i s Ferrerem

Dva atraktivní napínavé příběhy s naprosto rozdílným dopadem na celkovou náladu prožil na Turnaji mistrů v Londýně Tomáš Berdych. Ten první měl skvělý začátek a hořký konec, ten druhý pro změnu špatný úvod a šťastný závěr. Český tenista tentokrát z mečbolu soupeře utekl, Srba Janka Tipsareviče porazil 2:1 na sety, a stále má šanci na postup do semifinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych utkání na Turnaji mistrů hodně prožívá

Tomáš Berdych utkání na Turnaji mistrů hodně prožívá | Zdroj: Reuters

"Byl to výborný zážitek, ten závěr byl super! Jen tak dál," radoval se fanoušek Radim Pavelec. Lidí nadšených podobně jako on byste v londýnské hale našli po zápase hodně. Tento pán a někdejší tenisový učitel ale mohl být spokojený dvojnásob, kdysi před lety byl totiž jeho tenisovým žákem Tomáš Krupa, současný kouč Tomáše Berdycha.

"Samozřejmě to strašně prožívám. Už jsem dvacet let v zahraničí, ale neodolal jsem a přijel se na 'landsmanna' podívat. Bylo to úžasné, ale bylo to 'naknap', protože ve třetím setu Tipsarevič snadněji vyhrával podání než Tomáš," všiml si Pavelec.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Londýně natáčel reportér Jaroslav Plašil

Ale i tenisoví laici poznávali, že tentokrát Tomáš Berdych vítězství "ubojoval". A český tenista se za to rozhodně nestydí: "Jde to tou správnou cestou."

Právě velká bojovnost, to je vlastnost, kterou teď v sobě Tomáš Berdych objevuje častěji než třeba v předchozích letech, takže v jeho škatulce vyhraných zápasů nápadně přibývá těch, které nepoznamenal špatný začátek. I díky tomu má stále šanci, že si jako historicky druhý český tenista po Ivanu Lendlovi zahraje semifinále Turnaje mistrů.

I když má to jeden háček, či spíš hák. V pátek musí udolat dalšího precizního obranáře a čerstvého přemožitele světové jedničky Srba Novaka Djokoviče Davida Ferrera. V ideálním případě 2:0, protože výhra 2:1 nemusí stačit.

"Ferrer vždycky vypadá, že nemůže, a pak tam nechá život," usmívá se Tomáš Krupa.

"Myslím, že se ten zápas může hodně podobat těm předchozím dvěma. Může to klidně zase být dlouhé utkání. Tímhle směrem se to dneska ubírá a hodně tenistů bude takhle hrát,"dodává Tomáš Berdych.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme