Berdych na Turnaji mistrů poprvé vyhrál, jednoznačně porazil Čiliće

Český tenista Tomáš Berdych si připsal první výhru na tenisovém Turnaji mistrů v Londýně. Chorvata Marina Čiliće porazil ve dvou setech a uchoval si naději na postup do semifinále klání nejlepších tenistů končící sezony. Svůj druhý zápas bez problém zvládl Novak Djoković.

Tomáš Berdych získal na Turnaji mistrů první výhru, porazili Chorvata Čiliće

Tomáš Berdych získal na Turnaji mistrů první výhru, porazili Chorvata Čiliće | Zdroj: Reuters

Berdych zvládl skvěle úvod prvního středečního zápasu ve skupině A, když sebral svému chorvatskému soupeři podání hned v prvním gamu. Důležitý náskok si podržel až do konce první sady, kterou vyhrál 6:3.

„Je výborný, když hraje z ruky, takže jsem se ho snažil co nejvíc dostat do pohybu, a když jsem měl možnost si vybrat, chodil jsem spíš přes forhendovou stranu, která je na obranu trošku horší a v důležitých chvílích to fungovalo,“ prozradil svou taktiku Tomáš Berdych.

Ve zlepšeném výkonu oproti svému prvnímu vystoupení pokračoval devětadvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí i ve druhém setu, zatímco Čilićovi, vítězi letošního US Open, se nedařilo.

Rozhodující brejk zápasu získal Berdych ve čtvrté hře druhé sady, sám podával bezchybně a odvrátil všech 6 brejkbolů, které Chorvat během zápasu měl.

Tomáš Berdych porazil světovou devítku Marina Čiliće za hodinu a patnáct minut 6:3, 6:1 a i při své páté účasti vyhrál druhý zápas turnaje. Částečně tak napravil pondělní jednoznačnou prohru se Stanem Wawrinkou.

K postupu do semifinále má nejblíž Novak Djoković, kterému sice nevyšel vstup do zápasu se Stanem Wawrinkou, ale od stavu 0:2 vyhrál 5 her v řadě a získal první set pro sebe v poměru 6:3.

Druhý set byl naprosto jednoznačný, Stan Wawrinka v něm neuhrál jedinou hru a dostal nepopulárního „kanára“. Novak Djoković za 65 minut vyhrál 6:3 a 6:0. Světovou jedničku čeká v pátek Tomáš Berdych, který k postupu ze skupiny musí zvítězit.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 6,5 milionu dolarů):
Dvouhra:
Skupina A:
Berdych (6-ČR) - Čilič (8-Chorv.) 6:3, 6:1, Djokovič (1-Srb.) - Wawrinka (3-Švýc.) 6:3, 6:0.

Čtyřhra:
Skupina A:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Rojer, Tecau (5-Niz./Rum.) 6:7 (4:7), 6:3, 10:6, Kubot, Lindstedt (8-Pol./Švéd.) - Peya, Soares (3-Rak./Braz.) 6:4, 3:6, 10:6.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít