Berdych na úvod TM opět prohrál. Teď doufá v další pravidlo - výhru

Ať se děje, co se děje, Tomáš Berdych své první zápasy na Turnaji mistrů prohrává. Platilo to loni, předloni, rok předtím, a je tomu tak i letos. Český tenista podlehl Švýcaru Wawrinkovi 1:2 na sety a postup do londýnského semifinále se mu hned po prvním duelu ve skupině pořádně vzdálil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych na Turnaji mistrů v Londýně svůj první zápas tradičně prohrál | Zdroj: ČTK

„Přece jenom to moc lidí nemívá nebo jsou třeba barevnější,“ říká Tomáš Berdych, který pro londýnský turnaj zvolil černou kolekci.

Nechtě tím i připomněl náladu, kterou tato barva může vyvolávat. Ale smuteční řeči po porážce nevedl, a pak také, oblečení mu rozhodně zápas neprohrálo. „V tom to určitě není,“ potvrzuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

S tenistou Tomášem Berdychem mluvil po prvním zápase na Turnaji mistrů Jaroslav Plašil

Českému tenistovi jsou zatím porážky v zahajovacím duelu souzené - dvakrát nestačil na Srba Novaka Djokoviće, jednou na Brita Andyho Murrayho a teď pro změnu na Švýcara Stanislase Wawrinku.

Nedobrovolně potvrdil, že se mu v tomto roce na tenisty nejlepší světové desítky příliš nedaří, a tak teď doufá, že bilanci 5 výher 12 porážek s hráči TOP 10 ve zbytku Turnaje mistrů vylepší a že bude platit i druhá tradice. A sice že své druhé zápasy v Londýně naopak pokaždé vyhrává.

„Bude to hezké, hlavně když vidím, jací soupeři mě čekají, takže by to nebylo vůbec špatné, kdybych na to navázal. Jede se dál. Člověk musí bojovat od začátku do konce. Nemůže skládat zbraně, když jeden zápas nevyjde, tak pořád šance je, i když to není rozehráno úplně tím nejlepším způsobem,“ doufá Tomáš Berdych.

Na Turnaji mistrů se ještě utká se Španěly Davidem Ferrerem a Rafaelem Nadalem.

Jaroslav Plašil, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme