Berdych nebude obhajovat titul z Montpellier, má poraněné zápěstí

Český tenista Tomáš Berdych, který byl o víkendu hlavním strůjcem postupu daviscupového týmu do čtvrtfinále Světové skupiny, loňský titul ve francouzském Montpellier neobhájí. Z turnaje se odhlásil kvůli poraněnému zápěstí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych utkání s Laaksonenem zvládl a srovnal na 1:1 | Zdroj: ČTK

„V tenise můžete zažívat takto těžké pocity. Jeden den slavíte vítězství a druhý den už musíte udělat těžké rozhodnutí. Rozhodně to není nic, co bych chtěl dělat. Ale musím se dívat dlouhodobě dopředu. Po opravdu dlouhém víkendu mě trápí zápěstí,“ uvedl v pondělí na tiskové konferenci v Montpellier Berdych.

Uplynulý víkend byl pro Tomáše Berdycha velmi náročný, odehrál tři zápasy prvního kola Davis Cupu proti Švýcarsku a na kurtu strávil dohromady téměř 13 hodin, z toho sedm při deblu společně s Lukášem Rosolem.

Na francouzském turnaji měl být jako obhajovatel loňského titulu nasazenou jedničkou, nechce prý ale riskovat možné komplikace v dalším průběhu sezony. Místo herního zatížení si tak Berdych na dva týdny odpočine, a pokud bude v pořádku, měl by se představit 18. února v Marseille.

Česká republika nicméně v Montpellier nezůstane bez zástupce, v singlu bude bojovat Jan Hájek.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme