Berdych nemá s Nadalem dobrou bilanci, doufá v jeho špatný den

Tenista Tomáš Berdych má v cestě za obhajobou finálové účasti na turnaji v Miami "snadnější" překážky za sebou. V osmifinále si výhrou nad Němcem Florianem Mayerem vybojoval účast ve čtvrtfinále. V něm na něj ale čeká světový hráč číslo jedna Španěl Rafael Nadal, se kterým nemá Berdych příliš moc dobrou bilanci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych | Foto: Pavel Kvapilík

Hned budeme konkrétní, z dvanácti vzájemných duelů vyhrál český tenista pouze třikrát. Naposledy to bylo na turnaji série Masters v Madridu před necelými pěti lety. Jinak v posledních osmi střetnutích neuhrál Berdych proti nynější světové jedničce ani set.

Takže určitě není pochyb o tom, že je Nadal velkým favoritem. Ale tenis se v poslední době stává čím dál vyrovnanější, překvapení je stále víc. „Taková spousta překvapení, která tady byla, akorát dokazuje, jak je tenis hrozně vyrovnaný, každý zápas je nesmírně těžký. Jakýkoli hráč může porazit kohokoli,“ prohlásil Tomáš Berdych.

Přehrát

00:00 / 00:00

Berdych nemá s Nadalem dobrou bilanci, doufá v jeho špatný den

Rafael Nadal je aktuálně nejlepším hráčem světa, na jeho levoruký styl hry se strašně těžko hledá recept. Takže jeho protihráčům zbývá jediné – prostě a jednoduše hrát co nejlépe. A o to se bezesporu bude ve čtvrtfinále v Miami pokoušet i český tenista.

„Je to první hráč světa, takže na něj budu muset vytáhnout to nejlepší, co umím. Pak musím doufat, že nebude mít úplně nejlepší den a šance může přijít. Ale momentálně je opravdu jeden z nejlepších na světě, takže to bude těžké. Ale nesmírně se těším,“ uvedl Tomáš Berdych.

Nutno dodat, že Berdych dokáže hrát hodně agresivně a když se vyvaruje nevynucených chyb a půjde mu první servis, může klidně Nadala porazit.

A španělský tenista také zná Berdychovy kvality a ví, že ho čeká náročné utkání. „Ano, bude to těžký soupeř, který dosáhl na velká vítězství, věří si. Uvidíme, jak to půjde, ale bude to těžký zápas.“

Nechme se tedy překvapit, jak zápas, který spolu Berdych s Nadalem rozehrají jednu hodinu po půlnoci našeho času, dopadne. Doufejme, že z pohledu českého tenisty úspěšně.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme