Berdych: Nemám co ztratit, půjdu si to užít

Nešťastná porážka s Federerem v Torontu nebo zbytečně dlouhá pauza po úspěšném Wimbledonu. To vše zřejmě stálo za poklesem formy českého tenisty Tomáše Berdycha ve druhé polovině roku. Teď se možná opět zablýsklo na lepší časy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ještě před několika měsíci hrál semifinále na neoblíbené antuce v Paříži, a o něco později i finále na trávě ve Wimbledonu, ale teď se pro změnu pár týdnů trápil. Až do čtyřhry v semifinále Davis cupu, ve které Tomáš Berdych vybojoval společně s Radkem Štěpánkem důležitý druhý bod.

Je to sice jen dílčí úspěch, a ještě k tomu rozdělený na polovic, ale přesto, po horším období přichází v pravý čas. Uprostřed daviscupového semifinále v Srbsku, během kterého se Tomáš Berdych přeměnil ze zlomeného muže v odhodlaného bojovníka. A za proměnu vděčí právě vítězné čtyřhře nad domácím párem Djokovič Zimonjič.

Přehrát

00:00 / 00:00

Berdych: Nemám co ztratit, půjdu si to užít

,,Každá výhra je vzpruhou, energií. Tady musíte krotit emoce, abyste se udrželi koncentrovaní a o to větší je pak radost z výhry," říká Tomáš Berdych, kterého pomohl dostat do pohody hlavně jeho týmový spoluhráč Radek Štěpánek, ale tak už to funguje delší dobu.

,,Naše síle je ve vzájemném doplňování. Snažíme se myslet pozitivně, máme jisté daviscupové kouzlo, které doufám vydrží," doufá Radek Štěpánek a Tomáš Berdych si přeje, aby část tohoto kouzla zafungovala už dnes, kdy se v první dvouhře postaví na kurt proti Novaku Djokovičovi.

Tedy s největší pravděpodobností, protože v programu je zatím kvůli pátečním zdravotním problémům srbské jedničky stále napsaná trojka Viktor Troicki. A kdyby to byl ten stejně nervózní Djokovič jako ve čtyřhře, vůbec by se český tenista nezlobil.

Navrátil: Djoković to má těžké

,,Nemám co ztratit, půjdu si to na kurt užít a třeba i přinést ten bod," uvažuje. Šanci rozhodnout už v první nedělní dvouhře má podle Jaroslava Navrátila Tomáš Berdych slušnou, přestože favoritem není.

,,Čtyřhra by ho měla zvednout, mohl by překvapit, pro Djokoviče to bude těžké," myslí si nehrající kapitán Jaroslav Navrátil, který přemýšlí, proč byl Tomáš Berdych po grandslamovém semifinále a finále z Paříže a Wimbledonu najednou v takovém útlumu.

,,Určitě nebylo ideální si dát 5 týdnů pauzu, soupeři měli respekt, byl na velké vlně," míní Navrátil. Trápení Tomáše Berdycha už snad skončilo a dnes toho může český tým využít k postupu do finále. Ostatně oslavit 25. narozeniny pořádně se dají klidně i dodatečně s dvoudenním zpožděním.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme